НАТО наближається

17 грудня у Брюсселі Президент України особисто зустрівся з керівництвом Північноатлантичного Альянсу

фото: прес-служба Президента
В середу, 16 грудня, на своєму засіданні Кабінет Mіністрів намагався затвердити річну національну програму співробітництва між Україною та НАТО. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк наголосив: завдання України – стати повноцінним членом Північноатлантичного aльянсу. Найшвидше досягнути цього можна, узгодивши стандарти українських Збройних Сил зі стандартами, прийнятими в країнах-членах НАТО. 
Зробити це Україна може вже за 5 років, заявив Президент України наступного дня, 17 грудня, прилетівши до Брюсселя з офіційним візитом. Тут він зустрівся з керівництво Альянсу: Філіпом Брідлавом, що займає пости командувача Збройними cилами США в Європі та Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних Сил НАТО в Європі, а також Єнсом Столтенбергом, Генеральним секретарем НАТО.
Вперше в історії Президент України відвідав штаб-квартири Альянсу. 
На зустрічі з генералом Філіпом Брідлавом були присутні й інші представники української влади – начальник Генштабу ЗСУ, генерал Віктор Муженко та міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляють на офіційному сайті Президента. 
“Для України співпраця з НАТО – це одне з першочергових питань у зміцненні оборони країни”, – сказав Президент панові Бдірлаву. Також Порошенко подякував йому за послідовну підтримку та практичну допомогу Україні, зокрема за спільні навчання на Яворівському полігоні та в Хмельницькому.
Генерал Брідлав зі свого боку підтвердив готовність НАТО посилено допомагати Україні у протистоянні з безпековими викликами. Він наголосив, що в цьому контексті необхідно дотримуватися мінських домовленостей. 
На спільній прес-конференції вже з Єнсом Столтенбергом Порошенко заявив: “Моя мета, мета України – забезпечити повну взаємосумісність між Збройними силами України та Збройними силами НАТО до 2020 року”, – інформує офіційний сайт Президента. А Генсек Північноатлантичного альянсу підтвердив: Україна й НАТО поглиблюють співробітництво напередодні саміту, що відбудеться у Варшаві 2016 року.
Столтенберг нагадав: Україна також повинна дотримуватися Мінських домовленостей, згідно з якими зобов’язана відновити контроль над українсько-російським кордоном на сьогодні окупованих територіях.
“Україна довела відданість реформам. Прогрес у цьому напрямі та політична стабільність необхідні для розбудови сильної, демократичної і стабільної України. Я закликаю Вас і далі йти цим шляхом. Це буде добре для України та безпеки Європи. Важко працюючи в цей визначальний час для України, Ви маєте надійного партнера та друга – НАТО”, – заявив Єнс Столтенберг.
Зробити відносини України й Альянсу тіснішими повинна також і “дорожня карта” оборонно-технічного співробітництва, яку 16 грудня підписали перший заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони Олег Гладковський і помічник генерального секретаря НАТО з оборонних інвестицій Патрік Оруа, інформують “Українські новини”. 
Більшість заходів, що ввійшли до дорожньої карти, передбачають участь України в робочих групах на конференції національних директорів з озброєння – комітету НАТО, що відповідає за співробітництво щодо озброєнь.
Дорожня карта є логічним продовженням спільної заяви щодо посилення оборонно-технічного співробітництва України та НАТО, яку підписали 22 вересня 2015-го, коли генеральний секретар Альянсу перебував в Україні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7139 / 4.1MB / SQL:{query_count}