Мобілізація №4: кого кличуть до війська

“Пошта” дізналася, хто підпаде під призов і яких спеціалістів потребують на фронті. У військкоматах запевняють: повістки зараз надсилають лише задля уточнення списків

фото: hvylya.net
Четверта хвиля мобілізації вже не за горами. Коли вона офіційно розпочнеться – поки не відомо, але фахівці припускають, що після зимових свят. Тим часом з’являється все більше повідомлень про те, що українці вже почали отримувати повістки з вимогою з’явитись у військкомати. 
Міністр оборони України Степан Полторак, виступаючи в парламенті 12 грудня, зазначив, що четверта хвиля мобілізації необхідна для створення резервів армії і техніки. Війна на сході триває, тож людей треба готувати, аби не довелось одразу з військкомату в АТО їхати і був час навчитися бодай зброєю користуватись.
Як запевняють у Міноборони, повістки, які вже почали надходити, – лише задля формування списків потенційних кандидатів на мобілізацію. 

Що каже Міноборони?

Якщо вам прийшла повістка – не хвилюйтеся, що мусите одразу їхати на схід. У військкоматі уточнять ваші дані та, ймовірно, скерують на медогляд.
Як і в попередні рази, під нову хвилю призову потраплять чоловіки віком 25 – 60 років, які мають досвід військової служби або військову спеціальність. Як повідомляли раніше в Мін­оборони, мобілізація необхідна для ротації з військовими, які воюють на сході по півроку й більше. 
Також треба бути готовими до несподіваних дій противника, який нарощує свої сили. Найімовірніше, четверту хвилю мобілізації оголосять після зимових свят. 
Як інформує сайт tsn.ua, за планами Міноборони, наступного року армію хочуть доукомплектувати на 40 тисяч призовників і 10 тисяч контрактників. Степан Полторак наголосив, що армія потребує негайної реформи, адже кримські події та АТО в Донбасі довели нежиттє­здатність попередньої моделі існування Збройних сил. 
Ідею скасування військового обов'язку відклали щонайменше до закінчення бойових дій
“До кінця року буде створена нова система і структура. Весь особовий склад Міністерства оборони пройде відповідну переатестацію. Але для того, щоб поміняти людей, спочатку, щоб не завалити всю систему, треба проаналізувати стан справ і підготувати їм заміну”, – пояснив міністр оборони. На відродження війська міністр просить виділити у 2015-ому році 50 мільярдів гривень. Це втричі більше, ніж армія отримала в цьому році. 
“Передбачається створення нових частин і підрозділів, бригад і сил спеціальних операцій, а також чотири оперативні командування, що керуватимуть Збройними силами за територіальним принципом”, – пояснив Степан Полторак.
З його слів, кошти мають піти на закупівлю та модернізацію військової техніки та озброєння, відновлення старої, будівництво кораблів і катерів, створення та навчання спеціальних військ, а також розвиток власних військових розробок. Загалом українська армія налічуватиме близько 250 тисяч осіб. Ідею скасування військового обов'язку відклали щонайменше до закінчення бойових дій.

Повістки для уточнення

Речник Львівського обласного військового комісаріату Роман Поронюк розповів “Пошті”, що нікому зі Львова та Львівщини повістки ще не приходили. 
“Не було відповідної директиви для того, щоб повістки вже прийшли. Ця процедура виглядає так: Президент приймає рішення про мобілізацію, скеровує його Верховній Раді, далі вона його підтримує і передає відповідне розпорядження в Міністерство оборони. Вже воно вирішує питання кількості (скільки кого потрібно) і передає інформацію військкоматам. Вони проводять відповідні підготовчі заходи і надсилають повістки. Без цього ніхто ніяких повісток про мобілізацію надсилати не може. 
Можливий і інший варіант: повістки можуть приходити поки лише для уточнення облікових даних”, – каже Роман Поронюк. З його слів, військкомати неодноразово повідомляли, що люди самі мусять приходити, аби внести зміни до своїх даних, якщо такі є. Бо у військкоматі не можуть знати, що ви маєте трьох неповнолітніх дітей і вже не підлягаєте мобілізації. Щоб уточнити дані, ми надсилали повістки і під час попередніх мобілізацій.
Потреба зараз у чоловіках віком 25 – 60 років, які служили в армії, артилеристах і танкістах зокрема
“Списки людей, готових до призову, ми маємо, тож коли дадуть вказівку – почнемо їх призивати. Потреба зараз у чоловіках віком 25 – 60 років, які служили в армії, артилеристах і танкістах зокрема”, – розповідає Роман Поронюк.
Якщо людина пройшла строкову службу в армії, могла дослужитися максимум до сержанта. Якщо вона закінчила військову кафедру, має вищу освіту, прослухала всі лекції, що вивчають майбутні командири, тоді виходить командиром того, хто вже відслужив у армії. Тому навіть якщо маєте військову кафедру потрібної зараз військової професії – треба бути готовими до того, що вас візьмуть служити. Це обов’язково, бо маєте певні знання та вміння”, – каже Роман Поронюк. 
Стосовно кількості осіб, яких, імовірно, призвуть до армії під час четвертої хвилі мобілізації, то у військкоматах про це не знають.
Володимир Гулима, військовий експерт
Керівництво держави усвідомлює: те, що відбувається у країні, не мине через тиждень-два. Йтися може навіть про роки…

Тому реформувати армію треба вже! Є гостра потреба у збільшенні чисельності Збройних сил. Міністр оборони оголошував про 250 тисяч вояків. Йдеться не тільки про бойові частини, а й про частини забезпечення – тилового і бойового. На жаль, як засвідчили попередні роки, найбільше скорочували саме інженерно-саперні частини, частини радіо-електронної розвідки й артилерійської. І робили це так, що вони майже перестали існувати! А зараз саме ці спеціалісти необхідні для якісного проведення бойових дій.

Також на потреби в певних військових спеціальностях впливає зима. Зараз необхідно створити серйозні рубежі оборони. Є потреба у фахівцях інженерно-саперних і будівельних спеціальностей, потрібні люди, які вміють поводитися з інженерною та будівельною технікою.

Нині особливо важливим є тилове забезпечення. Ні для кого не таємниця, що ми вже рік воюємо, а досі маємо повно проблем. Потрібні і кухарі, і експедитори, і радисти. Впевнений: саме ці спеціальності призиватимуть зараз.

Якщо ви вчилися на військовій кафедрі, проте в армії не служили – також можете потрапити під призов. Кожен військовозобов’язаний має військово-облікову спеціальність, яка гарантує йому певний набір навичок і вмінь. Потім генеральний штаб дає замовлення, скільки людей із тією чи іншою військовою спеціальністю потребують Збройні сили України.

Шифр не розділяє тих, хто служив, і тих, хто має лише закінчену кафедру, – з цим розбираються вже на місці, у військ­коматах. Для цього й існують призовні комісії – щоб визначити, наскільки той чи інший військовозобов’язаний відповідає конкретній сфері, які навички має.

Також ця хвиля мобілізації потрібна для того, щоб наші бійці мали можливість ротацій. Скільки чоловіків із Львівщини призвуть до армії під час четвертої хвилі мобілізації – сказати не можу.

Все, що стосується цифр, є службовою таємницею. Існує потреба Збройних сил, є рознарядка, у якій враховується потенціал, притаманний певній області, зокрема Львівщині. Відповідно до цього і призивають.

Уже було три хвилі мобілізації. Усі замовлення наші військкомати виконали на 100 відсотків. Думаю, проблем і цього разу не буде.
08.01.2015 21:54
Юрий Петров

Прийшла повістка на мобілізацію? Для духовної людини це не біда! Закон України № 987 «Про свободу совісті та релігійні організації» Громадяни, які навчаються у вищих і середніх Духовних навчальних закладах, користуються правами і пільгами щодо відстрочення проходження військової служби. www.vedavat.com.ua/education.html Якщо у претендента на посаду «Священнослужитель» є вища освіта будь-якій спеціальності, тоді релігійна організація «Слов’яно-Ведичний Храм Спадщини Предків» пропонує реєстрацію претендента у «Постанові про прийняття священнослужителя до релігійної організації». Бороніть свою душу, а Церква допоможе. Четверта хвиля мобілізації у січні-квітні 2015 року не торкнеться Священнослужителів, які займають посаду у зареєстрованих релігійних організаціях. Звертайтесь - допоможемо! vedavat.hram@gmail.com


Для того щоб залишити коментар необхідно
5.4819 / 4.27MB / SQL:{query_count}