Європа – про “брутальний тиск” Москви

Європа розчарована рішенням української влади відкласти підписання Угоди про асоціацію на невизначений термін. При цьому континентальні політики умовно поділилися на оптимістів і реалістів

До оптимістів можна віднести президента Литви Далю Грібаускайте. Вона вірить, що українська влада ще зможе врятувати Угоду. “Підписання Угоди про асоціацію до останньої хвилини буде в руках керівництва самої України”, – вважає вона, інформує ТСН.
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт бачить за рішенням української влади руку Москви. “Український уряд несподівано прогнувся перед Кремлем. Очевидно, працює політика брутального тиску”, – у нетиповому для дипломатів тоні висловився він.
Чимало розчарованих європейських політиків вважає, що саме тепер Україна нарешті визначилася з вектором зовнішньої політики. “Влада просто не хоче асоціації”, – вважає європарламентар, віце-президент Європейської народної партії Яцек Саріуш-Вольський. “Голосування у Верховній Раді підтверджує сумний сценарій. Янукович не хоче асоціації з ЄС, і тепер це відверто визнали”, – прокоментував ситуацію політик.
Схожої думки дотримується і німець, голова комітету закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок. “З огляду на стан переговорів і на поведінку українського президента, у мене склалося враження, що Янукович не хоче підписувати Угоду про асоціацію”, – зізнався він, інформує УНІАН.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5108 / 4.07MB / SQL:{query_count}