Новий Бескидський тунель у Карпатах

Учора на кордоні Львівської і Закарпатської областей в Карпатах відбулися урочистості з нагоди початку робіт із будівництва нового двоколійного залізничного Бескидського тунелю

На захід приїхали губернатор Львівщини Олег Сало, губернатор Закарпаття Олександр Ледида, начальник ДТГО “Львівська залізниця“ Богдан Піх, представники будівельних і підрядних організацій, інформує прес-служба ЛОДА.
“Мені приємно сьогодні бути біля витоків реалізації такого масштабного проекту у Львівській і Закарпатській областях. Усі ми ще раз переконалися, що залізниця вміла та вміє працювати. Пам’ятаю це ще з 2003 року, коли мав можливість працювати у транспортній галузі, – зазначив Олег Сало. – З реалізацією цього проекту Україна і Львівщина зокрема суттєво покращать транспортний потік між Європою і нашою державою. 
Адже якщо сьогодні старий тунель має пропускну спроможність 47 пар поїздів на добу, то із введенням в експлуатацію нового об’єкта кількість потягів, які курсуватимуть у цьому напрямку, може збільшитись до 100“.
Начальник ДТГО “Львівська залізниця“ Богдан Піх зазначив, що Львівщина вкрай потребує залучення прямих інвестицій для будівництва важливих інфраструктурних об’єктів. “На жаль, сьогодні ані Львівська, ані Закарпатська області не мають так багато серйозних капітальних інвестицій. Саме тому зрозуміло, що 2,1 млрд грн, які ми плануємо вкласти в цей проект, – вагомий внесок у розвиток транспортної галузі“, – підсумував Богдан Піх.
 До теми                            
Одноколійний залізничний тунель – другий за довжиною залізничний тунель на Україні. Він є частиною Львівської залізниці та розташований між станціями Бескид і Скотарське в Карпатах. Його довжина – 1750 метрів. Тунель входить у 5-й пан’європейський транспортний коридор (Італія – Словенія – Угорщина – Словаччина – Україна – Росія). Його побудували ще за часів Австро-Угорщини в 1886 році при імператору Францу-Йосифу I.
Під час Великої Вітчизняної війни тунель пошкодили фашисти, але силами всіх залізниць колишнього СРСР його відновили всього за 2 роки. Нормально працювати він почав у 1946-му.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2490 / 4.08MB / SQL:{query_count}