Один котел на всіх

Кабінет Міністрів штрафуватиме за від’єднання споживачів від загальних тепломереж

фото: radiosvoboda.org
Уряд має намір заборонити встановлювати індивідуальне опалення. Тих, хто наважиться облаштувати власне джерело тепла, штрафуватимуть.
Кабінет Міністрів подав до парламенту проект закону (№3142), який передбачає обмежити перехід на індивідуальне опалення. Згідно з документом, органи місцевого самоврядування затверджуватимуть схеми теплопостачання населених пунктів, у яких зазначатимуть зони із централізованою або індивідуальною системами опалення. Якщо такий документ не буде затвердженим, то використовувати повинні лише централізоване теплопостачання.
Самовільне відключення споживачів від централізованих тепломереж і систем водопостачання таким чином пропонують заборонити. Зокрема газопостачальним організаціям заборонять видавати техумови на підключення систем автономного теплопостачання та гарячого водопостачання, якщо такий перехід не буде передбачений схемою теплопостачання населеного пункту.
Для індивідуального опалення використовують газ за ціною 725 грн за тисячу кубометрів, а от у тариф на централізоване опалення закладена ціна газу 1309 грн
Тих, хто таки наважиться від’єднатися від загальної мережі, штрафуватимуть, хоч і не дуже суворо: за самовільне відключення від централізованих теплових мереж громадяни змушені будуть сплатити штраф у розмірі 20-80 неоподатковуваних мінімумів (340-1360 грн), а посадові особи – у розмірі 50-100 (850-1700 грн). Водночас штрафи для громадян за самовільне використання теплової енергії пропонують підвищити із 1-5 неоподатковуваних мінімумів (17-85 грн) до 5-20 (85-340 грн), для посадових осіб – із нинішніх 3-8 (51-136) до 10-30 (170-510 грн).
До того ж у законопроекті передбачено введення штрафів за недопуск представників теплопостачальних організацій до лічильників тепла і використання теплоустановок. Для громадян такий штраф складе 20-50 мінімумів (340-850 грн), для посадових осіб – 30-80 (510-1360 грн).
У Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг, переконані – перехід квартир на автономне опалення несе екологічний ризик, а ще веде до “розбалансування централізованих систем теплопостачання і заважає диверсифікації видів палива”. Але цікаво, що для індивідуального опалення використовують газ за ціною 725 грн за тисячу кубометрів, а от у тариф на централізоване опалення закладена ціна газу 1309 грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7234 / 4.07MB / SQL:{query_count}