Усім по планшету!

Президент обіцяє до 2015-го року забезпечити усі школи доступом до інтернету

Через два роки усі шко­­ли в країні підключать до широко­сму­гового інтернету, а уч­ні зможуть навча­тися, водячи пальцями по планшетах. Принаймні таку обіцянку дав Президент Віктор Янукович під час від­відин Свята першого дзвоника у київській школі №78, передає “Українська правда”.
“Через рік, можливо, трохи більше, вся Україна буде охоплена цим національним проектом (йдеться про проект “Відкритий світ” – “Пошта”). Вже у 2015-му році усі школи матимуть доступ до широкосмугового інтернету та їх забезпечать планшетами. І Україна опиниться серед тих країн, які сьогодні йдуть попереду”, – запевнив Вік­тор Федорович. Він також зазначив, що вже цього року (та що там, того ж таки дня!) у кількох школах вже розпочали реалізацію проекту. “Цей проект спрямований у майбутнє. Цього року він охопить більше 2000 шкіл. Перший етап – це 54 школи, які стартують уже сьогодні”, – сказав Янукович і додав, що серед планів влади – розширення мережі національних навчальних закладів, спрямованих на підготовку фахівців з інформаційних технологій.
Примітно, що Президент не уточнює, за які гроші реалізовуватимуть такі щедрі обіцянки. За даними парламентського комітету з питань освіти і науки, 90% коштів, що виділяють на фінансування шкільної системи, йде на поточні витрати, з-поміж яких велику частку спрямовують на виплату зарплат. Такі дані з посиланням на оперативну інформацію, що знаходиться у розпорядженні комітету ВР, озвучила його голова Лі­лія Гриневич, повідомляє “DT.UA”.
“Так зване “стовідсоткове” фінансування освітньої системи насправді означає тільки одне: 90% коштів спрямовують на поточні витрати, з яких основну частину витрачають на виплату заробітної плати. Кожен бюд­жет – це бюджет виживання. Не йдеться про модернізацію або розвиток”, – повідомляє депутат.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8726 / 4.06MB / SQL:{query_count}