Українські школярі обрали німецьку другою іноземною

Німецька буде другою іноземною мовою у більшості українських шкіл

За інформацією «Німецької хвилі», такий вибір п’ятикласників. Експерти застерігають, аби експеримент не закінчився “радянськими результатами”. Цьогорічним п’яти­класникам доведеться носити у портфелі на кілька підручників більше.
За новими державними стандартами, поряд з англійською, з нового навчального року в українських школах запроваджується для обов’язкового вивчення друга іноземна мова. За словами міністра освіти та науки Дмитра Табачника, більше 52 відсотків учнів п’ятих класів обрали для вивчення саме німецьку мову. Російську мову обрали трохи більше 23 відсотків, французьку – 14, польську – 1,6 та іспанську – 1,2 відсотка школярів.
Такий інтерес до вивчення німецької мови обумовлений перспективами навчання за кордоном, зокрема у Німеччині, вважає керівниця Київського центру тестування німецького мовного тесту TestDaF при Національному педагогічному університеті імені Драгоманова Світлана Іваненко. За її словами, нині отримати освіту у Німеччині воліють дедалі більше українських випускників, але для цього потрібен високий рівень володіння німецькою мовою.
Більше 52 відсотків учнів п’ятих класів обрали для вивчення саме німецьку мову. Російську мову обрали трохи більше 23 відсотків, французьку – 14, польську – 1,6 та іспанську – 1,2 відсотка школярів
Іваненко тішиться з того, що нині німецьку як другу мову вивчатимуть більшість українських п’ятикласників. Водночас педагог застерігає, аби вивчення мови не перетворилося у формальність, адже для якісного вивчення мови потрібно не менше тисячі навчальних годин та поділ учнів на мікрогрупи. 
“Якщо всього цього не буде, то це буде рівень знання мови як у Радянському cоюзі, коли масово вчили німецьку мову. Але учні вміли хіба перекладати зі словником, але розмовляти не могли”, – наголошує керівник центру тестування. У навчальному ж плані на 2013 рік записано, що українські п’ятикласники вчитимуть другу іноземну мову лише дві години на тиждень. На рік виходить 70 годин, а за сім років навчання у школі – близько п’ятиста навчальних годин.
“Цього явно недостатньо і щоб мати якісні знання батькам потрібно буде подбати про додаткові заняття, мовні курси чи репетитора”, – каже Світлана Іваненко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6409 / 4.08MB / SQL:{query_count}