Освіту – на продаж

Диплом в iнтернеті можна придбати мінімум за тисячу гривень

Українські студенти розпочинають захищати свої дипломи.

До теми:

У цей час активізуються і компанії, які пишуть роботи на замовлення: відповідні оголошення можна знайти в iнтернеті і майже на кожному стовпі.
“Зараз багато роботи, але якщо вам потрібен диплом до кінця травня, ми встигнемо. Взагалі термін 3 тижні. Вартість дипломa з економіки 2 тис. грн. За терміновість, якщо писати за 10 днів, – доплата 40%, а якщо за 3 дні – плюс 70%”, – повідомили в одному з таких агентств, пише “Сегодня”. Там також повідомили, що роботу буде писати аспірант, який викладає (у доцента ціна стартує від 4 тис. грн).
“Для мене це спосіб додаткового заробітку – розповідає аспірантка Олена. – Отримую 50% від ціни, яку фірма бере. Торік диплом коштував 800 грн, у цьому – мінімум 1000”.
У Міносвіти заявили, що намагаються з цим боротися. “Існує програма “Антиплагіатор”, і деякі вузи нею користуються: визначають рівень унікальності студентських робіт. Адже один автор, який пише кілька робіт, може дублювати цілі шматки. Ми здійснюємо перевірку навчальних закладів і серед іншого перевіряємо студентські роботи”, – розповів директор департаменту вищої освіти Міносвіти Юрій Коровайченко.
Зазвичай викладач може побачити, сам писав студент чи ні. Якщо ми знаходимо таке, то не допускаємо дипломну роботу до захисту. Такі випадки бувають, хоча більшість студентів все-таки пишуть чесно”, – зазначив президент асоціації приватних вузів і ректор Європейського університету Іван Тимошенко.
Наскільки нечесно зароблені дипломи потім котируються серед роботодавців, у цілому залежить від них. “Великі іноземні компанії влаштовують співбесіди в кілька етапів. Там ретельно перевіряють отримані в університеті знання. Так що навіть якщо ваш диплом на 5, але при цьому знань з предмета не вистачає, – вас, мабуть, не візьмуть”, – каже працівниця рекрутингового агентства.
Тим часом інтернет рясніє пропозиціями продажу вже готового диплома про закінчення вишу. Причому “корочку” обіцяють зробити по вищому розряду. Тобто з усіма печатками і штампами і занесенням в єдину електронну базу освіти. При цьому можна вибрати практично будь-який виш України, а диплом можна отримати навіть зразка СРСР. Ціна коливається від рівня наукового ступеня та престижності вузу. Вартість диплому СРСР стартує від 350 дол., незалежної України – від 600 дол. “Існує єдина електронна база освіти, де всі студенти зареєстровані прізвищами. Можна за півсекунди визначити, чи навчалася людина в тому чи іншому виші і чи закінчила його”, – зазначив Коровайченко. Однак боротися з такими продавцями повинні правоохоронці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7160 / 4.08MB / SQL:{query_count}