Б’є, бо любить? Повна дурня!

Що друга жінка в Україні потерпає від насильства в сім’ї. Захисники прав жінок закликають потерпілих не миритися з домашньою тиранією

Що друга жінка в Україні потерпає від насильства в сім’ї. Захисники прав жінок закликають потерпілих не миритися з домашньою тиранією

Уже понад десять років Україна із 25 листопада по 10 грудня підтримує всесвітню кампанію “16 днів проти ґендерного насильства”. У неділю, 25 листопада, світ відзначав Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Захисники прав жінок наголошують: жорстоке поводження забирає більше життів і набагато частіше перетворює жінок на інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті!

Символом ліквідації всіх форм насильства над жінками є біла стрічка. Зокрема в Україні, за даними дослідження, що друга жінка потерпає від насильства в сім’ї, 30% із них стали жертвами у віці до 18 років. 

Більше ніж половина постраждалих жінок постійно проживають з агресором і не знають, де отримати допомогу. Близько 75% жертв різних видів насильства ні до кого не зверталися по допомогу, решта – зверталися переважно до інших родичів.

Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчать, що від 15 до 71% представниць слабкої статі у світі повідомляли про вчинення фізичного та сексуального насильства над ними з боку чоловіка або партнера, а 4-12% стали жертвами насильля під час вагітності. На Львівщині через насилля у сім’ї до правоохоронців офіційно звернулися 1 458 осіб, із яких 1 345 – жінки, – інформує прес-служба Львівської ОДА. Згідно з даними обліку, у нашій області офіційно є 9 268 осіб, які вчинили насилля. За останні три місяці цей показник зріс на 538 осіб. Звісно, тиранів набагато більше, але панянки чомусь воліють мовчати про побиття. Часто вони дотримуються стереотипу: б’є, бо любить. Але, за таких переконань, до інвалідності – рукою подати! “Рік у рік кількість звернень від українців про факти чи загрозу вчинення насильства в сім’ї зростає – у 2012-му ми отримали майже 120 тисяч таких заяв. Цей вид правопорушень ідентифікується громадянами як порушення їхніх прав. Надалі МВС працюватиме над усуненням проблем у реалізації спеціального законодавства, зокрема в таких аспектах, як застосування захисного припису та направлення кривдників для проходження корекційних програм”, – каже заступник начальника управління дільничних інспекторів міліції Департаменту громадської безпеки МВСУ Юрій Лубенський, зазначає сайт Міжнародного жіночого правозахисного центру “Ла Страда-Україна”. 

ДО ТЕМИ

У межах кампанії кожен зможе отримати фахові консультації стосовно проблем торгівлі людьми, домашнього насильства, порушень прав дітей та ґендерної дискримінації. 

 

До 10 грудня за номерами 0 800 500 335/386 та 0 800 500 225 можна отримати безкоштовні фахові консультації щодо запобігання насильству та захисту прав дітей. Поради дають психологи, юристи та соціальні працівники. 

 

Також по допомогу можна звернутися за безкоштовним номером 0 800 500 335 зі стаціонарних телефонів та за номером 386 з мобільних усіх операторів.

 

У Львові жінкам, які постраждали від домашнього насильства, допомагають у Західноукраїнському центрі “Жіночі перспективи” за адресою: пр. Червоної Калини, 36. тел.: 

(032)-295-50-60, (032)-244-93-21. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7369 / 4.1MB / SQL:{query_count}