Ренесанс Майдану

Опозиція не вловила тенденцій підвищення протестних настроїв українців і не скористалась Днем cвободи

Опозиція не вловила тенденцій підвищення протестних настроїв українців і не скористалась Днем cвободи

Хоча торік  президент Віктор Янукович і скасував святкування Дня cвободи, цього року, вперше за останні кілька років, цей день дав надію на посилення активності громадян. Принаймні так вважає Тарас Березовець, політтехнолог, директор компанії стратегічного консалтингу Berta communications. 

“Багато років це свято взагалі було забутим, про нього згадували навіть з негативом, люди соромилися визнавати, що виходили на Майдан. Зараз Помаранчева революція стає трендом насамперед через ідеологічне протистояння в Києві між прихильниками опозиції і Партії регіонів”, – каже він, інформує “Український тиждень”.

Експерт наголошує на тому, що це засвідчили й останні вибори в Києві, де представники влади в жодному окрузі не перемогли. І це призвело до відродження  ідей Майдану. Якщо такі тенденції зберігатимуться й далі, то за рік на акції у День свободи можуть вийти тисячі людей.

Цього року, зі слів Тараса Березовця, такого не сталося через недолугість нинішньої опозиції, яка не вловила цих тенденцій і тому не організовувала масових акцій з відзначення Дня свободи.  

“Причина й у тому, що одні лідери Майдану – маю на увазі Тимошенко і Луценка – ув’язнені, а інші – такі як Ющенко, Єхануров – повністю себе дискредитували. Яценюк взагалі жодного стосунку до революції не мав (він тоді був виконувачем обов’язків керівника Нацбанку і ніде жодним чином себе не проявив). Тягнибока ми теж не бачили (він тоді був вигнанцем з “Нашої України” і мав особистий конфлікт із Ющенком)”, –  наголошує Тарас Березовець.

Політтехнолог згадує і Віталія Кличка, який під час Помаранчевої революції виходив на ринг із оранжевою стрічкою. Те, що лідер УДАРу не проявив себе в такий момент, пояснюється політичною незрілістю його команди. 

Зазначимо, що про підвищення протестних настроїв українців говорить і політолог Віктор Небоженко, керівник соціологічної служби “Український барометр”. “Нових революційних майданів можна очікувати впродовж 2013 –2015 років, коли кількість перейде у якість, і нова генерація усвідомить, що в неї немає майбутнього у власній країні”, – заявив експерт, повідомляє “Німецька хвиля”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0561 / 4.09MB / SQL:{query_count}