Нагода застановитися

У християн східного обряду почався Петрів піст

Із понеділка, 28 червня, у християн, які додержують юліанського календаря, розпочалася Петрівка, яка закінчиться 11 липня – у переддень празника Верховних апостолів Петра і Павла. Цим учням Христа він і присвячений.
Цей піст дуже давній, сягає перших віків християнської віри, а саме IV століття. Він увійшов у церковну практику не шляхом закону, а через звичай, тому довший час не було одностайності ні щодо його дотримання, ні щодо часу його тривання. Від прийняття Руссю християнства й донині цей піст триває від неділі Всіх Святих до празника Верховних апостолів Петра і Павла. Може бути довшим або коротшим залежно від того, на коли випадає Пасха: що раніше настає Великдень, то довша Петрівка. Найбільше може мати шість тижнів, а найменше – тиждень і один день. Цього року він триватиме 14 днів.
Петрів піст є менш суворий, аніж Великий перед Пасхою, бо не має великої кількості обмежень. За традицією Київської Церкви, в будні дні є заборона на м’ясні та молочні страви. УГКЦ має припис утримуватись від споживання м’ясних продуктів у перший і останній день посту, а також в усі середи і п’ятниці. В інші дні дозволено вживати всі види продуктів і страв. Крім того, кожен сам визначає, від чого йому слід відмовитися. Важливо пам’ятати, що піст не є дієтою, він – для нашого духовного зростання. Тож найважливіше у кожному пості бути відкритішим, добрішим до інших, присвятити більше часу родині, дітям, застановитися над сьогоденням, розважити над вічним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2917 / 3.96MB / SQL:{query_count}