Нові освітні перспективи

Відкриття навчально-практичного центру для підготовки кухарів і кондитерів у ДНЗ «Вище професійне училище №34 м. Стрий» є найкращою інвестицією у розвиток краю

Створення новітнього освітнього простору для навчання юнаків та дівчат професій сфери гостинності було давньою мрією у ДНЗ «ВПУ №34 м. Стрий».
Нині ця мрія здійснилася. Завдяки ініціативі та зусиллям керівництва, колективу училища, за підтримки держави, обласної влади та соціальних партнерів у цьому освітньому закладі відкрили навчально-практичний центр для навчання кухарів і кондитерів.
На втілення цього проєкту скерували 1 млн 600 тис. грн з державного бюджету, 710 тис. грн – з обласного, близько 70 тис. грн – зі спецфондів училища, 30 тис. як спонсорську допомогу вклали соціальні партнери.
Запорукою успіху стали не лише вкладені кошти, а й спільні зусилля та величезне бажання творити добро для молоді, громади Львівщини та майбутнього України.
«Відкриття навчально-практичного центру розширює наші освітні горизонти, відкриває нові потужні можливості підготовки кваліфікованих фахівців сфери гостинності», – акцентує директор училища Олег Кизима. – Сподіваємося, що ми не лише здійснюватимемо їхню професійну підготовку на найвищому рівні, а й дамо «путівку» в успішне життя багатьом юнакам і дівчатам. Ми вклали у реалізацію цього проєкту багато зусиль, а також серце та душу».
Задля запуску навчально-практичного центру упродовж року провели велику роботу: розробка проєкту, його узгодження, закупівля сучасного обладнання, монтаж, будівельні, сантехнічні, електротехнічні роботи.
До втілення проєкту долучився увесь колектив училища. Майстри виробничого навчання разом з учнями прокладали комунікації, підводили гарячу та холодну воду, монтували електричні мережі. В облаштуванні навчально-практичного центру також взяли участь соціальні партнери. Зокрема, директор з розвитку асоціації кулінарів ГО «Західна Шеф Група» Андрій Валовий каже, що для нього великою честю була участь у розробці проєкту центру та втіленні його в життя. До речі, він є випускником училища.
Важливий внесок у реалізацію проєкту зробили також ТОВ «Грегорі текстиль» (м. Львів), компанія «Новий проект» (м. Київ), ТзОВ «Вікнарьофф», ПП «Еліт-Клімат», підприємці Ярослав Самко, Віра Гармаш, Юрій Старовецький, депутат Львівської обласної ради Всеволод Білас та інші партнери училища.
Результатом спільних зусиль став сучасний освітній центр, у якому об’єднали кухню-лабораторію, роздягальню, сантехнічні приміщення.
Заступниця директора училища з навчально-виробничої роботи Леся Павлів презентувала можливості центру. Вона розповіла, що у ньому для практичної підготовки майбутніх кухарів і кондитерів облаштували 14 робочих місць з індукційними плитами, мультимедійний простір, встановили сучасне кухарське обладнання провідних виробників Іспанії, Італії, Франції та інших країн.
Зокрема, центр обладнали апаратом для приготування страв методом су-від (sous-vide) у вакуумному пакеті за низькотемпературним режимом, овочерізками, обладнанням для вакуумного пакування продуктів, швидкого заморожування та іншим сучасним приладдям.
Учні, засвоївши новітні технології, впевнено почуватимуться у професії та зможуть досягти високих результатів. Варто зазначити, що кулінарний профіль є одним з пріоритетних в училищі. Третина зі 700 учнів обрали цю перспективну професію.
Серед випускників училища є багато успішних фахівців. Зокрема, один з них, представник ГО «Західна Шеф Група» Тарас Павлів, провів майстер-клас з приготування методом су-від вишуканих страв: карамелізованого ананаса з яблуками, качиною грудинкою, соусом з журавлини, а також телятини з овочами-гриль і вишневим соусом.
Скуштували страви, що вдалися на славу, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький і директор департаменту освіти та науки ЛОДА Олег Паска. Максим Козицький зауважив, що нині розвиток професійно-технічної освіти є важливим чинником побудови сильної, успішної України. «Наше майбутнє творять люди зі золотими руками», – наголосив він.
Історики свідчать, що саме Стрий є серцем українського відродження. Зокрема, освітня домівка ВПУ №34 – наче розгорнута книга, з давніх і новітніх сторінок якої учні та науково-педагогічні працівники черпають не тільки мудрість, але й наснагу та натхнення. Кожен навчальний заклад має свою історію. Минуле Вищого професійного училища №34 м. Стрий – неповторне та славне. Воно пов’язане з діяльністю товариства «Просвіта», героями національно-визвольних змагань українського народу. В училищі зберігають і розвивають патріотичні традиції.
«Оновлення професійно-технічної освіти є вагомим внеском у відродження України», – акцентував директор департаменту освіти та науки ЛОДА Олег Паска. – Це найкраща інвестиція у розвиток нашої держави. Сьогодні в училищі відкрили не лише новітній освітній простір, а й щасливе майбутнє для молоді».
За вагомий внесок у розвиток професійно-технічної освіти директора, багатьох працівників та партнерів училища нагородили грамотами та подяками Міністерства освіти і науки України, Львівської обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки ЛОДА, Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області.
Соціальні партнери подякували училищу за якісну підготовку кваліфікованих робітників та плідну співпрацю. Вони також вручили цінні подарунки, зокрема, маркетологиня компанії «Новий проект» Анастасія Овсяник – індукційну плиту та фритюрницю для розвитку навчально-практичного центру, очільниця ТОВ «Грегорі текстиль» Оксана Черепанич – три набори скатертин зі серветками.
«Відкриття такого потужного навчально-практичного центру з підготовки кухарів і кондитерів є визначною подією для професійно-технічної освіти нашої області», – акцентувала голова Ради директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини Наталія Склярчук. – Завдяки злагодженій роботі усього колективу училища здійснилася їхня амбітна мрія. Це приклад для всіх, як треба мріяти та діяти».
У ДНЗ «ВПУ №34 м. Стрий» діє також навчально-практичний центр для підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування. Директор училища поділився планами відкрити ще й освітній простір для навчання офіціантів, кравців та слюсарів з ремонту автомобілів.
Віримо, що з ініціативи училища за підтримки влади та бізнесу ця мрія також здійсниться.
Отже, мрійте та дійте!
Випускники 9-х та 11-х класів!
Вступайте до ДНЗ «Вище професійне училище №34 м. Стрий»!
Адреса училища:
82400; Львівська обл.; м. Стрий; вул. Гайдамацька, 15;
тел./факс: (045) 5-20-03, e-mail: vpu-34@ukr.net;
http://stryi-mkvpu34.edukit.lviv.ua
реклама
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4299 / 4.03MB / SQL:{query_count}