Інсталяторів навчатимуть у сучасному навчально-практичному центрі

У Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва міста Львова відкрили навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування

У МВПУ АТБ м. Львова 15 грудня розпочав роботу Навчально-практичний центр «Інсталятор». Про створення такого сучасного центру з підготовки висококваліфікованих монтажників санітарно-технічних систем і устаткування в училищі мріяли давно. Адже МВПУ АТБ м. Львова – провідний заклад професійної (професійно-технічної) освіти цього профілю.
Відомо, що мрії здійснюються. Цього року училище на створення навчально-практичного центру отримало мільйон гривень бюджетних коштів і додало 450 тисяч гривень, отриманих завдяки виробничій практиці та дуальній освіті учнів. І за дев’ять місяців «народився» сучасний комплекс. Задля потреб центру педколектив училища реконструював та переобладнав п’ять приміщень – майстерня, лабораторія, кабінет, роздягальня, клас для теоретичної та практичної підготовки слухачів з професії.
Сучасне обладнання провідних європейських брендів надали партнери училища – REHAU, BOSCH (представник у Львові – компанія «Квітка»), REMS, Укрінстал та інші. Окрім того, компанії пропонують брати участь у підготовці спеціалістів.
«Відкриття навчально-практичного центру надає можливість на високому рівні вести підготовку майбутніх інсталяторів. Наші учні мають думати не лише як майстри, а як інженери. Вони повинні вміти працювати на сучасному обладнанні в нових ринкових умовах. На базі Навчально-практичного центру «Інсталятор» ми плануємо також проводити міжнародні конференції, тренінги, обмін досвідом», – розповів директор училища Олег Саврук.
Заклад професійно-технічної освіти уже понад 60 років здійснює навчання сантехніків. Як розповів Олег Саврук, ще в далекому 1963 році училище розпочало підготовку фахівців будівельного профілю для львівського тресту «Промхімсантехмонтаж». У ті часи юнаки та дівчата брали участь у будівництві потужних об’єктів, промислових гігантів України.
Відтоді минуло понад шість десятиліть, а попит на фахових монтажників санітарно-технічних систем актуальний на вітчизняному та закордонному ринку праці. Кваліфіковані сантехніки – на вагу золота.
«Сьогодні розвиток профтехосвіти є одним з пріоритетів нашої держави. Уряд не лише декларує підтримку, а й виділяє певні кошти. Адже для якісної підготовки робітників училищам потрібна сучасна матеріально-технічна база», – акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва м. Львова здійснює підготовку фахівців високого рівня. Учні демонструють свою майстерність на професійних конкурсах і двічі ставали переможцями всеукраїнських змагань.
Завдяки дуальній формі освіти, впровадженій в училищі спільно з соціальними партнерами, учні від початку навчання проходять практичну підготовку на підприємствах. Зокрема, заступниця генерального директора з якості спільного українсько-німецького підприємства «Сферос-Електрон» Наталія Шуляр привітала училище з відкриттям навчально-практичного центру та розповіла, що роботодавці задоволені рівнем професійної підготовки учнів та сподіваються на подальшу співпрацю щодо впровадження елементів дуальної освіти.
Відкриття суперцентру «Інсталятор» надасть нові можливості розвитку міжнародної співпраці. Керівник ТОВ «ДРЕБЕРІС» Володимир Мотиль акцентував, що МВПУ АТБ м. Львова є прогресивним училищем, де органічно поєднаний освітній процес і набуття практичних навичок найвищої якості, зокрема завдяки дуальній формі освіти. Він передав відеопривітання від Дрезденської ремісничої палати. Спільний проєкт з дуальної освіти продовжать ще на три роки.
Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва м. Львова ефективно реалізує інноваційну освіту та сприяє цілісному розвитку особистості. Як підкреслила провідна спеціалістка відділу професійної освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР Олена Грицак, училище є одним з найкращих закладів професійної освіти Львівщини. Воно успішно долає виклики сучасності та задовольняє попит на висококваліфіковані робітничі кадри. Завдяки постійній профорієнтаційній роботі зі школярами до училища вступають вмотивовані, орієнтовані на успіх юнаки та дівчата. Варто зазначити, що МВПУ АТБ м. Львова упродовж багатьох років постійно виконує обсяг регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і молодших бакалаврів.
Училище опікується не лише навчанням, а й духовним розвитком молоді, вихованням патріотів України. Учні під керівництвом майстрів виробничого навчання відремонтували шість автомобілів і відправили їх на фронт. Директор благодійного фонду «Добродій» Микола Чмелик висловив подяку за співпрацю з волонтерами.
Успіх училища – це заслуга усього високопрофесійного, згуртованого педагогічного колективу. В урочистий день відкриття Навчально-практичного центру «Інсталятор» директор училища, його заступники, викладачі, майстри виробничого навчання отримали численні грамоти та подяки від Міністерства освіти та науки України, Львівської обладміністрації, Львівської міської ради, Львівської обласної організації профспілки працівників будівництва, промисловості будівельних матеріалів України, Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області. Соціальні партнери подарували новітні інструменти та приладдя для подальшого розвитку Навчально-практичного центру «Інсталятор».
Отже, амбітна мрія МВПУ АТБ м. Львова стала реальністю. Також два роки тому втілили у життя відкриття Навчально-практичного центру зварювання. Як розповів директор Олег Саврук, училище має мрію облаштувати ще й навчально-практичний центр з підготовки фахівців з ремонту колісних транспортних засобів.
Потужна матеріальна база МВПУ АТБ м. Львова у поєднанні з фаховою майстерністю педагогів училища за підтримки влади та бізнесу дозволить значно підвищити якість підготовки кваліфікованих робітників, наблизити її рівень до вимог ринку праці, популяризувати робітничі професії серед молоді.
Обирайте актуальні професії!
реклама
Вступайте до Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва м. Львова!
Адреса: 79071, м. Львів, вул. Пулюя, 28.
Тел.: (032) 263-53-90; 263-11-36
e-mail: mvpu_atb@bigmir.net;
http://www.mvpuatb.lviv.ua/
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4217 / 4.03MB / SQL:{query_count}