Богородиця також усміхалася…

У cоборі Cв. Юра виставили для почитання копію Вифлеємської чудотворної ікони Богоматері

У час очікування народження Спасителя ми в особливий спосіб звертаємося у своїх молитвах до Його матері, пробуємо уявити собі, що вона переживала, адже була ще зовсім юною дівчиною.
Зазвичай на іконах її зображають серйозною, скорботною або замилуваною. Однак, як і всі люди, вона також усміхалася. Саме такий її образ представляє світові Вифлеємська чудотворна ікона Богоматері, копію якої учора, 28 листопада, виставили для почитання в Архикатедральному соборі святого Юра.
На Вифлеємській іконі Богородиця зображена з Дитятком Христом. У лівій руці Божественного немовляти – держава, символ влади, правою Він благословляє тих, хто молиться перед образом Його Пречистої Матері. Божа Матір вказує на Спасителя як на Шлях життя – в цьому сенсі Вона і є Провідницею, що веде нас до Христа, від гріха – до спасіння. Це єдина ікона, яка зображає Богородицю усміхненою.
Сама чудотворна ікона перебуває в базиліці Різдва Христового у Вифлеємі, поблизу спуску у печеру Різдва, де народився Христос. Згідно з наукою Церкви, копія чудотворної ікони є так само посередницею у наших звертаннях до Богородиці про заступництво у наших життєвих потребах, як і її оригінал, адже благодать сходить не через матеріальну складову, дошку, фарби, а передусім як відповідь на ту віру, з якою ми звертаємося до Богородиці, представленої у тій чи тій чудотворній іконі. Тож вірян закликають прийти до Святоюрського собору, щоб перед цим особливим образом Богородиці попросити її про опіку і заступництво у всякій потребі.
“До Пресвятої Богородиці на честь її ікони Вифлеємської моляться про дарування дітей, про їхнє благополуччя, про сімейне щастя. При будь-яких життєвих обставинах вірні звертаються у молитвах до Пречистої Богородиці і просять про її допомогу”, – йдеться у повідомленні фейсбук-сторінці храму.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4283 / 3.96MB / SQL:{query_count}