Діти мандрують Львівщиною!

Як діти зі сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, вивчають рідний край та знаходять себе подорожуючи

Подорожі можуть зробити життя набагато яскравішим, адже наповнюють його новими спогадами, знайомствами та навіть допомагають знайти раніше невідомі здібності. Для когось це чудовий спосіб відпочити, змінивши обстановку. Хтось навчається, подорожуючи цікавими місцями свого міста, області, країни чи навіть світу. Для когось подорож – це спортивний інтерес: відвідуючи нові локації, ніби здобуваємо нові перемоги, а поки не побуваємо усюди, то не почуватимемося абсолютним переможцем. Втім, не кожен із нас має можливість дозволити собі таке задоволення. На початку 2019 року на обліку в управлінні міської Служби у справах дітей перебувало 510 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. І це лише у межах Львова… Власне тому й з’явилась ініціатива, яка має на меті зробити подорожі доступними для усіх дітей Львівщини, які опинилися у складних життєвих обставинах. Упродовж 2019 року управління туризму та курортів спільно зі Службою у справах дітей та департаментом дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА організовують мандрівки для таких дітей.
“Львівська Пошта” з’ясувала, що саме надихнуло організаторів на створення такого проєкту, що вже вдалось зробити впродовж його існування, які плани є на майбутнє та як обирають діток-мандрівників.
Ідея такого соціально-туристичного проєкту з’явилася ще у 2018 році напередодні Дня святого Миколая. За словами Наталії Табаки, керівниці управління туризму та курортів Львівської ОДА, тоді разом із представниками агротуристичного кластеру “Горбогори” вирішили зробити приємний передсвятковий сюрприз для діток. “Хотілось зробити щось хороше для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Вони мають менше можливостей, ніж інші їхні ровесники. Власне тоді вирішили поєднати приємне з корисним: провести день із дітьми, пригостити їх чимось смачненьким і водночас спробувати щось нове. Того дня ми всі разом були на ковзанці”, – розповідає Наталія Табака. Від початку ініціативи було організовано вже вісім таких мандрівок для понад 200 дітей. 18 жовтня діти переглянули одну з останніх українських кінострічок “Захар Беркут”, а на наступний день зміцнили враження від перегляду, здійснивши сходження на гору Путище, що у Сколівському районі. Саме там і відбувалися події однойменної повісті Івана Франка.
“Упродовж восьми наших мандрівок ми залучили до подорожей дітей зі Пустомитівського, Буського, Кам’янка-Бузького, Яворівського районів, дитячого притулку Служби у справах дітей Львівської ОДА. Вони вже відвідали гастроферми Львівщини, спостерігали за ведмедями у притулку “Домажир”, а також з’їздили у зоопарк “Лімпопо”. Їм дуже сподобалась екскурсія містом Дрогобич. Вони раділи, коли катались на ковзанах та випробували сноутюбинг у гірськолижному комплексі “Казкова поляна”. Багато з них навіть не побоялись сплавлятись річкою Дністер. Вони справжні сміливці і дійсно відкриті та зацікавлені діти! Це класно – робити так, щоб діти усміхались…” – додає Наталія Табака.
Загалом до кінця року заплановано ще шість подорожей, загалом їх має бути 14. За словами Наталії Табаки, наступні мандрівки та їхнє наповнення залежатиме від погодних умов. Втім, надають перевагу все ж активним видам відпочинку. Зокрема, взимку планують відвідувати гірськолижні курорти. “Для багатьох наших маленьких мандрівників такі види активного відпочинку є новинкою. Дехто з них вперше намагається їздити на ковзанах чи лижах. І це тішить! Адже завдяки цьому проєкту вони отримують нові можливості і, можливо, навіть знаходять у собі здібності до того чи іншого виду спорту”, – говорить Наталія Табака.

Володимир Лис, керівник Служби у справах дітей Львівської ОДА:
– Наша мета – щоб якомога більше дітей змогли побачити красу Львівщини. Залучаємо до подорожей діток з притулку Служби у справах дітей Львівської ОДА. Його особливість у тому, що він має змінний контингент – кожні 90 днів там розміщують нових мешканців. Окрім цього, співпрацюємо з районними службами у справах дітей Львівщини. Залежно від локації майбутньої мандрівки ми контактуємо з найближчими з них. Наприклад, маємо певну кількість вільних місць, тоді повідомляємо про це районним службам, вони формують групи дітей, які стануть учасниками туристичних заходів. Зазвичай можливість поїхати у таку мандрівку отримують або сироти, або діти, які опинилися у складних життєвих обставинах. Сформовані групи дітей привозять до Львова, який і є початковою точкою усіх наших мандрівок. Будь-яка нова поїздка – це насамперед можливість для таких дітей знайти нових друзів. Також це хороша можливість разом із новими друзями пізнати рідний край. На мою думку, найменше, що ми можемо дати дітям – це така можливість. Ми прививаємо їм почуття любові до своєї Батьківщини, виховуємо маленьких патіотів.
Іван Юськевич, співініціатор ідеї та співзасновник фермерського господарства “Західний равлик”:
– Ми намагаємося завжди по можливості допомогти усім, зокрема дітям. Я розумію, як це, бо і моя дружина змогла побороти складну життєву ситуацію, коли мала серйозні проблеми зі здоров’ям. Спочатку все задумували як сюрприз для дітей до свята Миколая. Тільки от не хотілось банально вручити пакунки з цукерками, а подарувати емоції. Згодом вирішили, що це не має бути одноразовою акцією, потрібно запустити цілий проєкт. І от сьогодні ми вже провели майже десять подорожей! Дуже вдячні агротуристичному кластеру “Горбогори”, фермери якого долучаються до проєкту дуже активно. Взагалі атмосфера наших мандрівок надзвичайно особлива. Спочатку діти не до кінця розуміють, що відбувається, деякі соромляться. Але наприкінці всі є настільки емоційно зарядженими, що це видно неозброєним оком! Вони відчувають, що потрібні цьому світу, що все попереду. Вони знаходять свої нові захоплення, які згодом можуть перерости у справу їхнього життя. Можна сказати, що цей проєкт допомагає дітям зі складними життєвими обставинами знайти себе у цьому житті, він дає їм поштовх у майбутнє. Щоб зробити для них цей вибір ширшим, закликаємо до співпраці нових партнерів!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.6073 / 4.14MB / SQL:{query_count}