“Дому Милосердя” у Львові бути!

Місто прийняло у власність та безоплатно передає Центру опіки сиріт приміщення на Короленка, 7

Наприкінці минулого тижня врешті прояснилося питання з будівлею для Центру опіки сиріт на вул. Короленка, 7: депутати міськради на сесії проголосували за те, щоб місто виділило за це приміщення обласній раді субвенцію 40 млн грн. Нагадаємо, саме таку суму запросила за нього область, щоб воно було збережене для роботи з дітьми-сиротами, дітьми із малозабезпечених сімей, дітьми зі шкіл-інтернатів, реабілітаційних центрів, сиротинців сімейного типу, будинків дитини.
Отже, місто це приміщення безоплатно передає місії “Центр опіки сиріт” УГКЦ. Там планують створити “Дім Милосердя”. За ухвалу проголосувало 48 депутатів.
“Ми маємо переказати кошти, потім комісія, яка буде створена, повинна підготувати всі документи і передати приміщення громаді міста. Відтак громада міста створить свою комісію і передасть це приміщення Центру. Фактично юридично усі важливі рішення вже прийняті. Не треба буде збирати додаткових сесій. Тому тут уже питання Церкви, Центру. Вони повинні думати, яким має бути той Центр, як він має виглядати. Думати з відкритим серцем над концепцією цього Центру. Думати, кого залучити, хто б міг допомогти у втіленні цього Центру. Тобто юридичні моменти, які були перепонами, вже вирішені. Це складна бюрократична процедура, але оскільки є добра воля обох сторін, то я не бачу перепон”, – розповів про процедуру передачі будівлі міський голова Львова Андрій Садовий.
І пообіцяв, що виконавчий комітет та міськрада допомагатимуть коштами на ремонт, а також закликав проявити милосердя депутатів облради та передати частину отриманих від міста грошей на ремонтні роботи.
“Громада міста має багато ресурсів та можливостей. Я б хотів, аби кожен громадянин міста вніс свою маленьку лепту в ремонт. Хтось дасть гривню, хтось допоможе будівельними матеріалами”, – сказав міський голова.
“Найперше хочу подякувати міській раді, усім тим людям, які впродовж всього шляху йшли з нами, які теж вплинули, щоб “Дім Милосердя” мав свою юридичну адресу! Надіємося, що спільними зусиллями скоро ми теж зможемо відчинити, вже широко, його двері, щоб ті діти та молодь, які потребують допомоги, які проживають у місті Львові, змогли знайти там те, чого вони шукають і потребують. Для цього ми трудилися багато років і завдяки спільним зусиллям, дякуючи Богу сьогодні ми вже маємо місце, де зможемо реально робити щось більше”, – сказав підчас брифінгу отець Роман Прокопець.

Будівля за нинішньою адресою: Короленка, 7 до 1939 року належала товариству ремісників “Зірка”. Після війни тут був Інститут народної творчості, згодом школа-інтернат. У 2014 році школу переселили в сусіднє приміщення. Того ж року за наказом управління майном спільної власності ЛОР його передали на баланс школи-гімназії І – ІІІ ступенів Блаженних Климентія та Андрея Шептицьких. Через рік вона відмовилася від цього приміщення через непридатність для навчання. Тоді будівлю передали баланс КП Львівської облради “Нерухомість і майно”. 25 жовтня 2018 року сесія Львівської облради підтримала рішення продати нежитлові приміщення на вул. Короленка, 7 з аукціону, який призначили на січень. Центр опіки сиріт, який діє вже понад 10 років, а працювати в цьому приміщенні почав ще з того часу, коли тут діяла школа-інтернат, коли Львівська облрада виставила будівлю на аукціон, оголосив збір коштів, щоб викупити будівлю. Однак вдалося зібрати лише невелику частину потрібної суми. Під час аукціону будівлю продали, однак Господарський суд, до якого звернулася Львівська міськрада, зупинив справу. 28 травня під час засідання сесії ЛОР було ухвалене рішення, згідно з яким Львів перекаже області 40 млн грн субвенції за приміщення на вул. Короленка, 7.
Площа приміщення становить 2 929,9 м кв. Крім того, є 0,5 га прибудинкової території, де був стадіон та зруйновані нині господарські приміщення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8136 / 4.09MB / SQL:{query_count}