Концерт, гаївки, зустрічі…

Львів’ян та гостей міста запрошують в неділю, 5 травня, у Шевченківський гай на фестиваль “Святкуймо Воскресіння разом”

фото: dyvys.info
Уже стало доброю традицією для багатьох львівських родин на Провідну неділю вирушати у Шевченківський гай, щоб долучитися до щорічного благодійного фестивалю “Святкуймо Воскресіння разом”. Цього року цей захід відбудеться вже в одинадцятий раз у рамках святкування Дня міста. Тож організатори очікують численних постійних гостей, а також тих, що вперше відкриють для себе це дійство!
Незмінним організатором фестивалю є благодійна організація “Фундація духовного відродження” Львівської архиєпархії УГКЦ. Гасло цьогорічного фестивалю – “Вийди назустріч…”.
Захід розпочнеться із урочистої Архиєрейської літургії, яку очолить владика Володимир Груца. Уже не вперше в ній повною мірою зможуть взяти участь нечуючі люди, адже для них буде переклад жестовою мовою. Після літургії розпочнеться концерт та інші заходи. Виступатимуть, зокрема, відома співачка Соломія Чубай із гуртом “Джалапіта”, гурти “Дико Brass”, Popry vse, ХАС, співачка Софія Федина (всі охочі заведуть із нею Кривого танцю). Буде ще багато цікавого: діятимуть 15 тематичних майданчиків. Серед спікерів інтелектуального майданчика – засновник Духовно-психологічної порадні отець Тихон Кульбака та керівник програми “Етика – політика –економіка” в Українському католицькому університеті Юрій Підлісний.
Новинкою фестивалю стане напрямок спортивної благодійності. Уперше в рамках фестивалю проведуть благодійний великодній забіг. Всіх учасників забігу чекатимуть гарні призи.
“Ми керуємося гаслом “В здоровому тілі здоровий дух!”. Виходимо назустріч новим фестивальним можливостям. Реєстрація на забіг в Шевченківському гаю розпочнеться о 14.00. А стартуватиме він біля озера, що коло церкви Святого Миколая. Це масштабне дійство матимуть змогу побачити всі. Визначили, зокрема, дві дистанції та дві категорії бігунів: перша – діти, друга – всі охочі. Дистанція забігу – до 1 кілометра. Учасники бігтимуть як по ґрунтовій, так і по лісовій місцевості з цікавими “перешкодами”. А надихатимуть їх та додаватимуть мотивації наші українські чемпіони олімпійських ігор. Всіх учасників забігу чекатимуть гарні призи. А оскільки великодній забіг – благодійний, запрошуємо всіх у День міста стати благодійниками! Зібрані кошти скерують на програму “Обери благодійність”, метою якої є розвиток Шпиталю Шептицького, молодіжного служіння Церкви, католицької освіти та служіння для людей із вадами слуху”, – каже співорганізаторка фестивалю Анастасія Янків.
Аби не стояти в чергах до кас при вході на фестиваль, організатори радять завчасу подбати про квитки. Їх можна замовити за тел. 067 67 90 207 (Орися), купити в точці продажу БО “Фундація духовного відродження” ЛА УГКЦ (пл. Святого Юрія, 5), а також онлайн через gastroli.ua. Вартість квитка така ж, як і для входу в Шевченківський гай, – 40 грн (для дітей до 7 років вхід безкоштовний).

“Зустріти Бога можна в своєму серці”

Отець Тихон Кульбака, засновник Духовно-психологічної порадні, священик Донецького екзархату УГКЦ, – про фестиваль і те, як вийти назустріч ближньому, Богові та реальності, а не віртуальному простору

 
 фото: Ліля Гуцол
– Отче, розкажіть, будь ласка, якій темі буде присвячений ваш виступ на цьогорічному фестивалі “Святкуймо Воскресіння разом”?
– Темою мого виступу буде “Вихід назустріч”. Будемо розважати, як кожен із нас може вийти назустріч – назустріч собі, Богові, ближньому, цьому світові. Вважаю, це дуже важлива і дуже цікава тема.
–  Цей фестиваль традиційно відбувається у Провідну неділю. Чому в часі свята потрібно вийти за рамки своєї родини, тобто “вийти назустріч” людям, які живуть із тобою в одному місті?
– Людина – істота соціальна. Ми створені так, щоб жити в соціумі. Сам Господь, коли творив Адама, казав: “Недобре чоловікові бути одному”.  Тому створив для нього жінку. Але важливим для нас є не тільки спілкування в найближчому колі, а й у соціумі. Спілкуючись, ми цей соціум водночас будуємо, розбудовуємо те середовище, яке має вплив і на нас, і на наших дітей, і на майбутнє нашої країни. Спілкуючись на таких майданчиках, ми будуємо громадянське (дуже люблю це слово) і духовне суспільство. Це так потрібно нам із вами!
Сьогодні ми левову частку свого життя проводимо у віртуальному світі, тож завдяки таким фестивалям можемо “вийти в реальність”. Але іноді це важко. Декому затишніше проводити час із ґаджетами, а не з живими людьми. Я розумію, що за такою поведінкою стоять певні зранення. Знаю багато людей, які наживо дуже обережно спілкуються, дуже закриті, а в тому ж Facebook у них така бурхлива діяльність, коментарі. Це свідчить про те, що людина переживає певні непрості духовно-психологічні процеси. Тож треба починати усвідомлювати: щось тут не зовсім нормально та не зовсім добре. І це мало б підштовхувати нас до питань: “Що зі мною? Чи комфортно мені з цим? Що я можу робити, щоб вийти з цього стану?”. Тож такі локації, як фестиваль “Святкуймо Воскресіння разом”, є дуже гарним способом долати страхи в спілкуванні, зранення, бо атмосфера там дуже комфортна, багато майданчиків, сама локація дуже цікава, наповнення програми дуже цікаве, і для такої людини, яка, можливо, є інтровертом чи зранена, це середовище, де можна поволі розкриватися.
– Атеїстам буде комфортно на цьому фестивалі?
– Сто відсотків. Чому ж ні? Думаю, комфортно буде всім. Дуже багато мистецтва, креативних речей, які напряму не корелюються з релігією. Природа, Шевченківський гай – це ж узагалі краса! Тому й нагода для атеїстів глянути на Бога по-іншому – через людей, які довіряють Йому і які вірять у Нього.
– Фестиваль відбудеться через тиждень після Великодня. Як не розгубити святкову радість? Як прийти на фестиваль зі справді радісним настроєм?
– Можна прийти в будь-якому настрої, а от вийти з нього радісним і піднесеним. Тому всі ті, що понурі, приходьте на фестиваль! Там буде добре насправді! Іноді буває так, що ми це наповнення радістю шукаємо ззовні. Та насправді найголовніше плекати  радість у собі впродовж цілого року, і не тільки оцю великодню радість. А шукати такі базові фундаменти, спираючись на які, ми могли б цю радість плекати щодня. Що може бути таким базовим фундаментом? Бог, який є незмінний і сталий, і я сам, тобто факт мого існування. Якісь зовнішні чинники важливі, але не домінувальні.  Бо Святе Письмо говорить: “Не надійтеся на князів”. Тобто шукати треба в чомусь такому, за що несеш відповідальність або що є сталим, незмінним (окрім Бога в нас цього немає). А те, за що ти несеш відповідальність чи за що я несу відповідальність, це ми самі. Це те, на чому ми мали б учитися будувати ці речі. А ми шукаємо їх у чомусь зовнішньому, в речах, які є дочасні, нетривкі, ненадійні, однак можуть приносити певну радість, певне задоволення, на жаль, дуже тимчасово.
– Отче, як ви вже казали, цьогорічний фестиваль буде присвячений зустрічі. Однак головна зустріч в житті людини – це зустріч із Богом. Що потрібно для неї?
– Зустріти Бога реально в своєму серці! Але є такі місця, де ця зустріч може відбутися дуже просто. Її вірогідність дуже велика, і цих місць дуже багато. Для когось це може бути храм. Хоча я розумію, що ми зараз живемо у мультикультурному та поліконфесійному середовищі, і для багатьох людей храм вже не є таким особливим сакральним простором. Люди, які приходять у Шевченківський гай, часто дивляться на храми, які там є, не поглядом віруючої людини, а естетичним поглядом. Це треба враховувати, це нормально! Тож те, що фестиваль відбуватиметься не лише в храмі, але й довкола нього, якраз і є викликом та відповіддю на це запитання. Дійсно, ми створюємо такі майданчики, такі локацїї, де може відбутися зустріч із Богом, через віруючих людей, через спілкування з людьми, які знають Бога. І це є не лише сакральний простір, не тільки храм. Хтось прийде до храму, а хтось на якусь іншу локацію, інший простір, і там, спілкуючись із вірянами, ці питання про особисті стосунки з Богом також можуть виникати. Дія Святого Духа в нашій історії продовжується у особливий спосіб. І як Він готує ці зустрічі, іноді буває дуже цікаво.
Розмовляла
Оксана Бабенко

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7171 / 4.16MB / SQL:{query_count}