Вони потребують нашої любові!

Як можна допомогти бездомним чотирилапим знайти родину та коли у Львові запрацює перший у Західній Україні банк крові для тварин

У кожного з нас поблизу дому бігає бодай один безпритульний пес або кіт. Мешканці будинків намагаються підгодовувати тварин – то молока принесуть, то сметани, а у свята нещасним інколи перепадає навіть шматочок ковбаси…
Насправді у Львові добре налагоджена система догляду безпритульних котів і собак. У кожному районі, на кожній вулиці є відповідальна людина – зооволонтер, який власним коштом годує чотирилапих друзів поблизу свого будинку. Наше завдання – допомагати цим небайдужим людям і час до часу самим годувати бездомних тварин. Тобто можна сказати, що ситуація з безпритульними тваринами покращилася: за останні три роки їхня кількість зменшилася на третину, розповіла “Львівській Пошта” директор ЛКП “Лев” Оксана Коршак.
“Щоліта рахуємо кількість безпритульних собак у місті. За останні три роки їх у Львові поменшало втричі. Зауважу, що за рік ЛКП “Лев” прилаштовує в сім’ї близько 500 собак. Якщо говорити про котів, то сьогодні у світі немає алгоритму підрахунку кількості безпритульних мурчиків, тож невідомо, скільки їх у Львові. Однак зазначу, що за рік ЛКП “Лев” прилаштовує близько 100 котів, а волонтери ще 300”, – каже вона.

Знайшли безпритульну тварину? Повідомте ЛКП “Лев”

Чимало львів’ян чомусь вважають, що ЛКП “Лев” – це притулок для тварин. Насправді діяльність підприємства полягає в допомозі нещасним чотирилапим знайти родину!
“Люди асоціюють ЛКП “Лев” із безпритульними тваринами, що взагалі-то правильно. Однак якщо маємо справу з безпритульними тваринами, то це не означає, що ЛКП “Лев” є для них прихистком. Існують різні методи вирішення проблеми безпритульних тварин, не лише розміщення їх у притулку. ЛКП “Лев” є радше стерилізаційним центром, місія якого – стерилізувати, вакцинувати тварин і прилаштовувати їх у родини. Якщо ж не вдасться знайти нових господарів, то повернути на вулицю. Насправді на вулиці тварини теж потрібні. Там собаки несуть свою вірну службу – не впускають до міста диких тварин, які становлять загрозу для містян. Коти ж є природними дератизаторами, тобто ловлять мишей, щурів тощо!” – наголошує Оксана Кошак.
Коли людина знаходить на вулиці безпритульного собаку, то має зателефонувати до ЛКП “Лев”, повідомити місце перебування тварини і залишити свої контактні дані, каже вона.
“Відловлювання безпритульних собак здійснюється лише ловцями ЛКП “Лев” згідно з графіком відвідування районів Львова. Загалом за тиждень ловці встигають об’їхати кожен район міста. Однак зазначу, що ЛКП “Лев” не може одразу реагувати на кожен дзвінок, оскільки має обмежені ресурси та лиш один автомобіль! Тож виїзд на відловлювання безпритульного собаки поза графіком можливий лише в трьох випадках: якщо тварина травмована, вагітна або є підозри, що в неї сказ (на такі випадки можемо зреагувати лише за умови, що в ЛКП “Лев” є вільні місця для розміщення цих тварин). У решті випадків доведеться чекати приїзду ловців згідно з графіком. Що стосується котиків, то просто поїхати і привезти тварину не вдасться, бо в нас для котів лише 12 кліток. Кіт перебуває у ЛКП “Лев” тільки п’ять днів. Також цикл стерилізації безпритульних мурчиків чітко розписаний. Станом на сьогодні на стерилізацію записані близько 300 львівських котів”, – зазначає Оксана Кошак.
Дієвим способом допомоги безпритульним тваринам є розміщення їхніх фото на сторінках Facebook. Люди скидають туди світлини своїх улюбленців, які загубилися. Також через ці групи можна прилаштувати бездомних котів і собак, які мешкають поблизу вашого дому. Це, зокрема, групи: “Коти Львів Загублено Знайдено Візьму Віддам Прилаштування”, “Пан Коцький. Коти і котячі”, “Мяу:) кіт коти кошеня”; “Допомога дворовим, хворим і покаліченим котикам”.

Допомога тваринам, що потребують переливання крові

Сьогодні в Україні чимало тварин потребує переливання крові. На жаль, поки що більшість із них приречені на смерть...
“Невдовзі у Львові запрацює перший у Західній Україні банк крові для тварин. Уже закупили 90% всього необхідного обладнання. Наступного тижня привезуть одне з найважливіших – центрифугу для крові. Спершу це обладнання випробовуватимемо. А вже у квітні-травні має запрацювати згаданий банк крові. До слова, нещодавно такий банк крові запрацював у Києві, є він і в Одесі. Щоправда, одеський має певні технічні проблеми, тому тварини не можуть отримати всю необхідну допомогу”, – веде далі Оксана Кошак.
Наразі в Україні немає необхідного обладнання і бази донорів крові, щоб допомогти тваринам, каже вона.
“Коли запустимо львівський банк крові для тварин, то братимемо донорську кров від здорових господарських тварин і в спеціальному холодильному обладнанні триматимемо запаси кожної групи крові. Передаватимемо кров тій клініці, у якій тварина потребуватиме переливання. Також можна буде приїхати з твариною до Львова, де ми забезпечимо їй переливання крові. Таким чином зможемо врятувати багато чотирилапих”, – запевняє Оксана Коршак.
З її слів, лише в клініці ЛКП “Лев” щомісяця близько десяти тварин потребують переливання крові. Загалом у Львові є 30 ветеринарних клінік, де сотні чотирилапих потребують такої процедури.
ЛКП “Лев” працює без вихідних із 08.00 до 20.00 (вул. Промислова, 56). Подробиці за тел.: 068 535 45 45; 032 252 30 41. 
Ще більше собак та котів, які потребують господарів, шукайте на сайті lkplev.com.

Вони шукають господарів!

У ЛКП “Лев” ви знайдете справжніх чотирилапих друзів, яких можете забрати додому. Цих собак спіткала нелегка доля: господарі просто вигнали їх на вулицю… Тож якщо любите тварин, готові доглядати їх – обирайте собі вихованця, який віддячить вам любов’ю!
• Сіду сім років. Досі невідомо, як він опинився на вулиці. З поведінки собаки видно, що він жив у родині. Найімовірніше, мешкав у квартирі, бо справляє всі потреби лише на вулиці. Собака дружній до інших тварин.

• Собачці Тіні близько одного року. Дуже любить, коли їй чухають животик. Чемно купалася і проходила грумінг-процедури (косметичні процедури, що дозволяють підтримувати особливості й характерні ознаки різних порід собак. – “Львівська Пошта”). Тіна чекає знайомства з новим господарем, який любитиме її та вже ніколи не покине.

• Німецькій вівчарці Арчі п’ять-сім років. Він потрапив до ЛКП “Лев” у жахливому стані: на животі були новоутвори гігантських розмірів. Невідомо, яка доля спіткала собаку, але Арчі виглядає доглянутим, за всіма ознаками також жив у родині. Очевидно, господарі вигнали його через пухлини… Ось які безвідповідальні та байдужі люди! На щастя, Арчі опинився в ЛКП “Лев”. Наразі ветеринари спостерігають за станом його здоров’я та готують до операції. А оскільки сподіваються лише позитивного результату, то вже зараз шукають Арчі майбутнього господаря, який би провідував собаку, водив на прогулянки, допомагав з реабілітацією.

• Дружній та соціалізованій Діні близько одного року. Вона чемно гуляє на повідку і знає базові команди. Однак зовсім не товаришує з іншими собаками. Діна може жити у квартирі, де є дорослі діти, які люблять тварин.

• Собаці Адану близько одного року. Він молодий, активний та дуже красивий. Адан “гавкучий”, дружній, тож чудово охоронятиме свою сім’ю.

• Арі близько одного року. У неї дуже красивий, цікавий окрас і милі вушка. Коли вона потрапила до ЛКП “Лев”, була дуже налякана. Тепер уже чемно гуляє на повідку і може проживати в квартирі.

• Собаці Біму близько одного року. Він не так давно потрапив до ЛКП “Лев”, тож іще дуже наляканий. Однак добре піддається навчанню та соціалізації. Бім стане чудовим другом та охоронцем для своєї нової родини.
Ще більше собак та котів, які потребують господарів, шукайте на сайті lkplev.com.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3638 / 4.16MB / SQL:{query_count}