На прощу до Святої Софії

7 квітня відбудеться всецерковне паломництво УГКЦ до Софії Київської, а в перші дні вересня – до Софії Римської

Патріарх УГКЦ Святослав оголосив про проведення прощі та богослужіння в Софійському соборі у Києві. Паломництво заплановане на 7 квітня до свята Благовіщення, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
“Хочу поділитися з вами великою радістю, – сказав глава УГКЦ минулої неділі після богослужіння в патріаршому соборі УГКЦ у Києві. – На наше прохання цього тижня я отримав повідомлення від міністра культури України Євгена Нищука, що 7 квітня, на свято Благовіщення, ми зможемо відправити божественну літургію в соборі Святої Софії у Києві. Тому всіх вас сердечно запрошую долучитися до цієї події… Ми зробимо все можливе, щоб усі ми змогли достойно взяти участь в цій божественній літургії! Тож я урочисто проголошую прощу всієї нашої Церкви до собору Святої Софії у Києві цього року 7 квітня”.
У своєму посланні з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави предстоятель УГКЦ нагадав, що вона є спадкоємицею Київської Церкви: “Дивовижним втіленням, непорушною святинею Премудрості Божої стала свята Київська Софія – собор, що донині є промовистим символом первинної цілісності та повноти єдиної й неподільної Київської Церкви”.
Очевидно, не всі зможуть потрапити під час богослужіння до собору Святої Софії, тому на Софійській площі встановлять монітори, щоби всі охочі змогли взяти участь у літургії та приступити до святої сповіді і святого причастя.
А от 1 вересня цього року урочисту божественну літургію за участі всього єпископату УГКЦ Блаженніший Святослав очолить у соборі Святої Софії в Римі. Ця проща буде приурочена до 50-ліття освячення собору.
“Це всецерковне паломництво покликане виявити вдячність Богові за воскресіння нашої Української греко-католицької церкви та її вихід із підпілля, за дар свободи та можливість сьогодні вільно “будувати рідну хату”. Також це нагода для побудови внутрішньої церковної єдності між усіма її членами: духовенством, монашеством та мирянами; це можливість заманіфестувати наступникові апостола Петра нашу вірність, що є частиною еклезіальної ідентичності Української греко-католицької церкви, яку гідно свідчили блаженні мученики ХХ століття та їхні попередники, зокрема Пратулинські мученики, а також велика частина осіб, невідомих нам, однак знаних Богові. Тому ми запрошуємо всі наші єпархії, екзархати та паломницькі центри до організації цього паломництва задля спільної всецерковної молитви в храмі Святої Софії з нагоди 50-ліття з дня його освячення”, – зазначив владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду єпископів УГКЦ.
У заповіті Патріарха Йосифа Сліпого, будівничого цієї святині, мовиться: “А коли дивитиметеся на собор Святої Софії і будете здійснювати паломництво до нього, як до рідної святині, і молитву приноситимете в ньому, пам’ятайте, що цей собор залишаю вам як знак і символ знищених і збезчещених українських храмів Божих, між ними наших найважливіших свідків – соборів, свідків нашого прадідівського християнства, Святої Софії в Києві і Святого Юра у Львові! Нехай же цей отут собор Святої Софії буде для вас знаком відродження й побудови нових храмів на Рідній Землі і заохотою до зведення храмів Божих в місцях вашого перебування! А над усе нехай собор Святої Софії буде для вас провідним знаком і свідком собору живих українських душ, святим місцем молитви й літургійної Жертви за померлих, живих і ненароджених! Благаю Бога, щоб Він охороняв собор душ прийдешніх українських поколінь!”

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9856 / 4.36MB / SQL:{query_count}