Абітурієнте, не проґав свій шанс!

До 31 січня триватиме реєстрація вступників для участі в пробному ЗНО-2019. Чому важливо узяти в ньому участь, які нововведення чекають на цьогорічних абітурієнтів та як безкоштовно покращити свої знання

Чергова вступна кампанія уже не за горами. У абітурієнтів залишилося не так багато часу, щоби встигнути повторити всі правила української мови і математики, згадати дати з історії України, а також навести в голові лад з часами в англійській мові. А далі на них чекатиме справжнє випробування – ЗНО. Здається, уже сама ця абревіатура лякає одинадцятикласників…
А щоб їм не було так страшно на іспитах, в Україні з року в рік діє пробне ЗНО. Його завдання – навчити випускників шкіл боротися з емоціями і переживаннями, що можуть виникнути на екзаменах. І такий метод подолання страху справді діє, кажуть учні.

Пробне ЗНО як спосіб подолання страху

Реєстрація на пробне ЗНО-2019 розпочалася 8-го і триватиме до 31 січня, розповіла директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.
“Пробне ЗНО – це добровільне тестування осіб, які хочуть випробувати свої сили, побачити, як відбувається процедура ЗНО. Певна, що пробне ЗНО – це чудова нагода для випускників подолати свій страх, певні переживання. До слова, уже понад 46 тисяч осіб вирішили взяти участь у пробному ЗНО”, – каже вона.
Вартість одного тестування – 138 гривень. Зареєструватися можна максимум на два тестування.
Атмосфера на ЗНО далеко не найприємніша: учнів “розкидають” по цілому місту, вони складають іспити в присутності людей, яких бачать уперше в житті, розповідає “Львівській Пошті” студентка економічного факультету Франкового вишу Мар’яна.
“Зважаючи на те, що від результатів ЗНО залежить майбутнє, звісно, учнів на екзаменах бере страх. Пригадую, як перед ЗНО з української мови у мене почали трястися руки, я розплакалася, а перед екзаменом з математики не спала цілу ніч, хоча й була на пробному ЗНО. Тобто школярі, які відмовляються від шансу прожити цю атмосферу, багато втрачають! Так, у мене було хвилювання перед ЗНО, але до цієї атмосфери я була готова, тож зуміла опанувати себе. Тобто пробне ЗНО вчить долати страх на основній сесії, а це вже половина успіху!” – наголошує дівчина.
З її слів, пробне ЗНО є чудовою нагодою підготувати свою нервову систему до незвичної атмосфери. Щоб раптом через хвилювання не наробити дурних помилок.

Особливості основної та додаткової сесій ЗНО-2019

Реєстрація на основну сесію ЗНО розпочнеться 5 лютого і триватиме до 18 березня. До 25 березня абітурієнти зможуть внести правки, якщо при реєстрації припустилися якихось помилок або ж вирішили змінити предмет, розповідає директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
“Учні шкіл, студенти коледжів та училищ реєструються через свій навчальний заклад. Вони мають видрукувати заяву, реєстраційну картку, вклеїти туди дві фотографії, додати ксерокопію паспорта і подати все це у заклад освіти. Далі заклади освіти формують пакет документів усіх своїх учнів і надсилають його до ЛРЦОЯО. Ми опрацьовуємо всі документи і надсилаємо в заклади освіти пакет, у якому є сертифікати для кожного учасника або ж відмова, якщо якісь документи заповнені неправильно”, – пояснює Лариса Середяк.
З її слів, є категорія осіб, які одразу можуть реєструватися на додаткову сесію ЗНО. Це, зокрема, учні, які навчаються за кордоном за програмою FLEX.
“Для цих учнів процедура реєстрація така ж, але вони ще мають написати заяву у довільній формі про те, що хочуть проходити ЗНО на додатковій сесії, і додають копію документа, який засвідчує, що вони справді є учасниками програми обміну FLEX. Також на додаткову сесію можуть іти учасники міжнародних, всеукраїнських змагань, конкурсів, олімпіад від Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України тощо”, – каже вона.
Абітурієнти можуть подати в українські виші до семи заяв з не більш ніж чотирьох спеціальностей. Проходити ЗНО можна з максимум чотирьох предметів. До слова, вступники у заклади вищої освіти мають право скористатися своїми сертифікатами за 2017 і 2018 роки. А що стосується іноземної мови, то тут можна скористатися сертифікатом лише за 2018 рік!

Необхідні умови для учасників з певними вадами

Для учасників з вадами зору, слуху та опорно-рухового апарату Український центр оцінювання якості освіти створює всі необхідні умови, запевняє Лариса Середяк.
“Для учнів із проблемами опорно-рухового апарату підбираємо пункти тестування, де є пандуси, ліфти тощо. Учням із вадами слуху дозволяємо користуватися слуховими апаратами, а також допомогою перекладача з мови жестів. Учням із вадами зору підбираємо аудиторії з відповідним освітленням, а також створюємо завдання за допомоги шрифту Брайля. До слова, торік уже робили такі завдання з української мови та літератури, математики, історії України, а цього року додали ще й біологію”, – веде далі директор ЛРЦОЯО.
З її слів, цього року учасники з вадами зору вперше використовуватимуть спеціальну комп’ютерну програму.

На медичні спеціальності – математика або фізика

До 5 лютого усі сайти українських вишів мають висвітлити свої правила прийому. Важливо, щоб абітурієнти переглянули додатки до них, у яких є перелік предметів, результати яких необхідно подати для участі в конкурсі на ту чи ту спеціальність, каже Лариса Середяк.
“Учасник має знати, на яку спеціальність і в який виш він хоче вступати, щоби дізнатися, тести з яких предметів необхідно пройти на ЗНО. Бо цього року Міносвіти зробило акцент на природничі й математичні науки. Так, наприклад, щоби вступити на медичні спеціальності, необхідно пройти тест із української мови та літератури (предмет, що є обов’язковим для вступу в будь-який виш України. – “Львівська Пошта”), біологію або хімію. Третім предметом цього року визначили математику або фізику”, – зазначає Лариса Середяк.
Також одним із нововведень є те, що абітурієнтові необхідно набрати мінімальну кількість балів із деяких предметів, щоби подати документи на певну спеціальність. Так, наприклад, на право чи фармацію може вступити абітурієнт, який набрав щонайменше 130 балів.

Без ЗНО не отримаєте атестата

Випускники шкіл для отримання атестата повинні пройти ДПА у вигляді ЗНО із трьох предметів, наголошує Лариса Середяк.
“Це, зокрема, українська мова та література, історія України або математика і третій предмет на вибір (із 11-ти, які пропонують). Студенти коледжів та училищ, які здобуватимуть цього року середню освіту, повинні скласти іспити з двох предметів на ЗНО – української мови і літератури, а також із математики або історії України (на вибір). Іспит із третього предмета вони складатимуть в своєму навчальному закладі у вигляді ДПА. До слова, уже наступного року тести із цих трьох предметів вони проходитимуть на ЗНО!” – уточнила вона.
Зі слів директора ЛРЦОЯО, за необхідності учні можуть замовити переклад тестового зошита на одну із шести мов: польську, російську, угорську, кримськотатарську, румунську, молдовську. Замовити переклад зошита на ці мови можна лише за умови, якщо учень підтвердить, що навчається цією мовою.

Переваги для осіб, які готові працювати в сільській місцевості

Цього року є певне нововведення, що стосується учнів із сільських місцевостей. Зокрема, випускники, які мають бажання в подальшому працевлаштуватися у заклади освіти або охорони здоров’я на сільських територіях, мають можливість вступати за окремим скеруванням, розповіла Любомира Мандзій.
“Нещодавно ми скерували листи в заклади загальної середньої освіти сільських місцевостей, щоби сільські ради поінформували нас про потребу в педагогах, лікарях у своїй місцевості. Сільська рада має прийняти рішення про потребу в таких кадрах і надіслати нам відповідний документ. Наприклад, якщо школа у певному селі вирішить, що має потребу в педагогах, то сільська рада мусить прийняти рішення, що вчитель, який через чотири роки викладатиме у їхній школі, проживатиме в цій місцевості на пільгових умовах. Тоді сільська рада повідомляє про це ЛОДА, а ми оголошуємо конкурс та заповнюємо договір з охочими до цього абітурієнтами, що після закінчення вишу вони працюватимуть певну кількість років у сільській місцевості”, – каже Любомира Мандзій.
З її слів, при вступі ці абітурієнти подаватимуть основний пакет документів та певне скерування від ЛОДА. Це скерування передбачає окремі пільги при вступі у вигляді додаткових балів.
Докладнішу інформацію щодо вступної кампанії та самої процедури проходження ЗНО-2019 можна знайти на сайті ЛРЦОЯО: lv.testportal.gov.ua або ж зателефонувати на номери: (032) 2422660; (067) 6734981.


Платформи для безкоштовної підготовки

На жаль, сьогодні далеко не кожен учень має можливість відвідувати репетиторів. Однак є інший спосіб успішно пройти ЗНО – готуватися за допомоги безкоштовних онлайн-курсів. Вони полегшують самостійну підготовку, бо фільтрують інформацію і теми, які охоплює програма ЗНО.
* Гра “Українська революція 1917 – 1921 років” (на фото), розроблена Українським інститутом національної пам’яті, зокрема, допоможе легко і просто розібратися в подіях Української революції 1917 – 1921 років. Гра доступна для завантаження для android-версії за посиланням, а також для ІОS-версії за посиланням.
* Ilearn – проект від громадської спілки “Освіторія”. На платформі є курси з української мови і літератури, англійської, математики, історії України та біології. На сайті можна знайти тести і матеріали для самопідготовки з цих предметів. Окрім того, цей проект має власний канал на YouTube, де завантажені понад 100 відеолекцій, які полегшують сприйняття інформації учнями.
* Prometheus – тут доступний курс “Підготовка до ЗНО”, який передбачає підготовку з української мови і літератури, математики та історії України. Курс покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті знання зі шкільного курсу. Він містить усі необхідні для підготовки теми та матеріали.
* Готуємось до ЗНО – спецпроект “Студвею” з освітнім проектом EdEra та громадською спілкою “Освіторія”. На онлайн-платформі доступні зручні та насичені експрес-уроки з української мови і літератури. Навчальний матеріал подають через відеоуроки, конспекти і тести.
* Akademia.in.ua – освітній портал, який пропонує найбільшу кількість безкоштовних онлайн-курсів із підготовки до ЗНО. Тут можна знайти такі дисципліни: українська мова і література, історія, географія, біологія, хімія, іноземні мови та математика. Основна мета проекту – дати шанс всім охочим самостійно підготуватися до ЗНО і вступити в омріяний виш. До слова, на платформі є безліч корисних рекомендацій щодо того, як зареєструватися на ЗНО, коли саме це потрібно робити тощо.
* EdEra – освітня українська платформа, на якій можна знайти величезну кількість курсів. Зокрема, українська мова і література, математика, історія України, фізика, хімія. До того ж учням викладають як теорію, так і методику розв’язання задач і рівнянь – цьому приділяють найбільше уваги. Окрім тестових завдань, у середині курсу є проміжні модулі, тести та фінальний іспит.
* Освіта-онлайн – громадський проект, який передбачає можливість дистанційної освіти для школярів у форматі масових відкритих онлайн-курсів і допомагає підготуватися до ЗНО та ДПА. Тут можна знайти такі дисципліни: українська мова і література, історія, географія, біологія, хімія, англійська мова, математика та фізика. Окрім цього, в них є власний канал на YouTube, де завантажені відеолекції.
* На сайті ЛРЦОЯО знайдете онлайн-тренажери “Абетка”, “Пам’ятки з історії України”, “Історичні персоналії для візуального розпізнавання”, “Дати і події з історії України”. Насправді це дуже корисні і цікаві програми, які поєднують дати, факти, події, персоналії. Також на сайті ЛРЦОЯО знайдете безкоштовні онлайн-тестування з завданнями попередніх років.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1283 / 4.49MB / SQL:{query_count}