Дім Франка запрошує на урочисте внесення і пошанування дідуха!

Є в українській культурі такий автентичний символ свята Різдва, як солом’яний дідух

Традиційно перед Святою вечерею до хати заносили святковий сніп – дідух. При цьому приказували: “Дідух – до хати, біда – з хати!”.  Сніп впускав до хати святковий настрій, мир, добробут, затишок, вірили наші предки. Ще з Біблії та її притч пам’ятаємо, що саме в стайні народився Ісус Христос. Стояв холод, і Йосип побачив у стіні шпарину, яку затулив снопом, і в стайні стало тепліше. Цей його вчинок і створив звичай застеляти на Різдво сіном хатню підлогу, а на чільному місці ставити в кутку дідуха. Його ще називали “дідом”, “колядником”, “колядою”, “снопом-раєм”.
Дідух уособлює місце для духів, предків, захисників та покровителів будинку. Це символ святого відродження живого, що є на світі.
Отож, містян та гостей Львова чекають 4 січня о 14.00 в Домі Франка (вул. Франка, 150).
Відбудеться майстер-клас із виготовлення різдвяного “павука”. Навчатиме народний майстер Володимир Мишолівський.
За біблійною легендою, павук заснував вхід до печери, у якій заховалася Мати Божа з Дитятком від Іродових воїнів, урятувавши в такий спосіб Святу Родину від загибелі.
На Лемківщині та в деяких районах Львівщини виготовляли “павуків” із соломи, яких підвішували в хаті до сволока. “Павуки” могли виготовляти з тонких прутиків і дроту. У місцях з’єднання соломинок чіпляли паперові квіти, свічки тощо.
Загалом “павук” – один із найдавніших витворів із соломки, найбільш загадковий.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4976 / 3.96MB / SQL:{query_count}