Через місяць – до школи

Поради батькам учнів від міністра освіти

Батьки не мусять купувати друковані зошити, мають право впливати на вибір шкільної форми та допоможуть дитині, якщо налагодять разом із нею режим дня ще до 1 вересня. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі програми “Сніданок з 1+1”.
“Хотіла б попередити батьків, що ви зовсім не зобов’язані, наприклад, купувати якісь додаткові друковані зошити, якщо вам кажуть за це платити. Можна і в звичайному зошиті писати, головне, щоби був підручник або роздатковий матеріал від учителя. Мовиться про те, що дуже часто навколо навчання в школі крутяться різні “бізнеси”. І ці пропозиції – і те купити, і те, і те – дуже часто якраз стимульовані для того, щоб заробляти гроші. Тому до цього потрібно ставитися дуже критично”, – зазначила Лілія Гриневич.
Крім того, міністр заторкнула питання шкільної форми: школи не можуть змушувати батьків купувати форму конкретних виробників, а батьки мають бути допущені до вирішення питання щодо запровадження та формату шкільної форми в навчальному закладі.
“Звичайно, школа має право вирішувати, яку вона має шкільну форму. Як правило, вашу дитину не можуть змушувати носити конкретну шкільну форму, а домовляються, наприклад, що всі ходять у темному “низі” та світлій сорочечці, а вже колір чи крій не особливо важливі. Що батькам також потрібно пам’ятати: ви дорослі люди і повинні мати вплив на ці питання в школі”, – пояснила Лілія Гриневич.
А також порадила батькам уже зараз, в серпні, поступово повертати дітей у звичний режим дня, аби це не стало додатковим стресом для школяра на початку навчання.
“Ми наближаємося до серпня – останнього літнього місяця. У нас доволі тривалі літні канікули. І зрозуміло, що дітям потрібно налагоджувати режим дня. Бо у вересні їм доведеться рано вставати, йти до школи, і цей режим потрібно зараз відлагоджувати”, – зауважила міністр.
Що не менш важливо – допомогти дітям хоча б частково повернутися у матеріал навчання, щоб розвантажити їх упродовж наступного навчального року.
“Звичайно, було б добре в останній місяць канікул бодай трохи повернути дитину в матеріал навчання. Але все потрібно робити помірковано. Якщо це година часу в день або трохи більше, якщо це школяр старшого віку, такі речі необхідні. По-перше, бо наш мозок подібний до м’язів – якщо ми його тренуємо, він залишається у формі, якщо ні – потім буде складніше. Варто повторювати математичні дії, також протягом літа варто читати великі та складні програмні твори на наступний рік, щоб потім було легше. І варто згадати про це зараз, доки попереду ще цілий місяць канікул, щоб не робити потім усе в останній тиждень”, – додала Лілія Гриневич.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3044 / 4.35MB / SQL:{query_count}