Ризики трудової міграції: що про них треба знати?

Серед найбільш невтішних реалій, що руйнують сім’ї та негативно позначаються на економіці краю, – відтік трудових ресурсів за кордон. Залишаючи дітей, рідний дім, нехтуючи сімейними цінностями, багато хто не усвідомлює ризиків нелегального заробітчанства

– Служба зайнятості в рамках компетенції веде відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу, доступно пояснюючи безробітним підводні камені міграційних процесів, – розповідає начальник відділу організації рекрутингу та партнерства у сфері зайнятості Львівського ОЦЗ Наталія Наконечна. – Ми пояснюємо клієнтам, що для офіційного працевлаштування у чужій країні необхідно подбати про робочу візу. Агенція, яка надає посередницькі послуги з питань працевлаштування за кордоном, повинна мати свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта господарської діяльності, ліцензію, видану Міністерством соціальної політики України, та договори з підприємствами чи урядовими установами іноземних країн. До слова, на сайті Міністерства соціальної політики України розміщений і щомісячно оновлюється перелік ліцензованих компаній.
Потенційним мігрантам потрібно знати, що послуги фірми-посередника, окрім оплати за проїзд та оформлення документів (візовий збір), є безкоштовними. Вимагання передоплати за консультацію або пересилання документів – перші ознаки нечесного агентства. Особа, котра має намір виїхати на роботу за кордон, повинна володіти інформацією про майбутнього працедавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та проживання, порядок медичного та соціального страхування, а договір про працевлаштування повинен бути їй абсолютно зрозумілим, коректно перекладений та нотаріально завірений. За жодних обставин не можна віддавати оригінал паспорта потенційним працедавцям чи третім особам. Прохання залишити комусь документи для збереження – це ще один індикатор, який свідчить про неправомірність дій фірми.
Служба зайнятості закликає краян приймати рішення виважено, реально оцінювати всі переваги та недоліки закордонних вояжів. Можливо, не варто ризикувати, нехтувати родинними цінностями, залишати напризволяще стареньких батьків, позбавляти батьківської любові діточок у гонитві за зеленою купюрою. Не покидайте рідного дому! Працюйте в Україні! А про недобросовісних посередників з працевлаштування чи шахраїв, що працюють нелегально, інформуйте Львівський обласний центр зайнятості, Головне управління Держпраці у Львівській області, Львівську обласну держадміністрацію або правоохоронні органи.

Відділ інформаційної роботи
Львівського обласного центру зайнятості
Тел. 233-71-85

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6615 / 4.07MB / SQL:{query_count}