Сучасна професійна освіта стане інвестицією в особистість

Професійно-технічна освіта потребує реформування

Випускники, що відповідають запитам ринку праці, модернізоване освітнє середовище, багатоканальне фінансування та управління на місцях – такими є основні цілі реформування професійно-технічної освіти в Україні. Наразі вони прописані в проекті концептуальних засад “Сучасна професійна освіта”, який схвалила колегія Міносвіти, повідомляє https://mon.gov.ua. Документ стане основою концепції професійно-технічної освіти.
Якісна професійна освіта можлива за умови, якщо є сучасне обладнання, інноваційний педагог та кваліфікований майстер. Тривалий час інвестиції у профтехосвіту були обмеженими, що й призвело до зниження престижу цього напряму серед українців. Однак вже сьогодні ми маємо ствердити думку, що здобуття професійно-технічної освіти – не форма соціального захисту, а реальна економічна інвестиція в особистість”, – зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Для створення нового іміджу профтехосвіти, а також підвищення кваліфікації робітників у кожному регіоні планують відкрити багатофункціональні центри професійної досконалості. Зокрема, на їх базі навчатимуть високотехнологічних професій, надаватимуть фахову передвищу освіту. Майбутні центри мають стати платформою для співпраці закладів ПТО, місцевих органів влади та роботодавців.
Концепція також передбачає багатоканальне фінансування закладів профтехосвіти з державного та місцевого бюджетів, а також коштом фізичних та юридичних осіб. Окремо прописана можливість використання грантів чи благодійної допомоги.
“Професійна освіта має фінансуватися із обласного бюджету, оскільки на місцях краще розуміють і знають, яких кадрів не вистачає регіону. Все це передбачене реформою децентралізації. Але серед інших джерел фінансування ми пропонуємо підтримку з держбюджету для професій загальнодержавного значення. Наразі маємо таких 25, але у вересні плануємо розширити цей список. Також можна розглядати ресурси інших міністерств та відомств, які є замовниками певних професійних послуг”, – зазначив Павло Хобзей.
Для того, щоби професійна освіта відповідала запитам ринку праці, впроваджується компонент соціального партнерства. Його ключовим учасником є роботодавець, який формує професійні стандарти та допомагає у реалізації дуальної освіти. Крім того, в межах соціального партнерства визнаватиметься неформальна та інформальна освіта.
Підвищити якість освіти планується завдяки модернізації освітнього середовища, залучення до навчання працівників з виробництв та сфери послуг, стимулювання професійного розвитку педагогів закладу. Також створюватимуть необхідні навчальні умови для людей із особливими освітніми потребами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7760 / 4.36MB / SQL:{query_count}