Готуємося до вступу у виші

Е-кабінет вступника: як не припуститися помилок

Директор Державного підприємства “Інфоресурс”, яке є адміністратором Єдиної державної електронної бази з питань освіти, через яку відбувається реєстрація електронних кабінетів вступників, Оксана Бєлік розповідає про помилки, яких необхідно уникнути абітурієнтам під час подачі вступних документів у електронному вигляді.
Зокрема, вступники намагаються реєструвати кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні адресу електронної пошти.
Окрім прямих заборон mail.ru, yandex.ru та інших, блокуються ресурси bk.ru, mail.ua, yandex.ua. Також через неуважність вступники можуть плутати літери або цифри в адресі своєї скриньки.
Тому, по-перше, будьте максимально уважні під час заповнення форми, по-друге, використовуйте для реєстрації електронну пошту, точно дозволену в Україні, наприклад ukr.net, i.ua, gmail.
Ще одна поширена ситуація – коли в шкільному атестаті та сертифікаті ЗНО не збігаються дані вступника: ПІБ та/або дата народження тощо.
Якщо в документах є такі розбіжності, то створити електронний кабінет неможливо. Тобто вступнику варто заздалегідь порівняти дані у сертифікаті та атестаті. У разі виявлення розбіжностей (помилок), одразу зверніться: якщо в атестаті – до школи, якщо в сертифікаті ЗНО – до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Якщо ви маєте пільги (спеціальні умови) для вступу, то скористатись ними можна тільки у разі подачі документів у паперовій формі. В такому разі не потрібно реєструвати електронний кабінет, звертайтеся до приймальної комісії вишу. Подані через електронний кабінет заяви не розглядаються для вступу за пільгами.
Більше про це є в наказі МОН № 1378 від 13.10.2017 року “Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти”.
У системі електронного вступу існують вимоги до формату та розміру фото і сканкопій документів, які завантажують вступники. Будь ласка, перед завантаженням переконайтеся, що документи збережені у форматах JPG (JPEG, PNG), максимальний розмір кожного файлу – до 1 Мб.
Щодо сільського коефіцієнта. Цього року він діє лише для вступників, які зареєстровані в селах не менш ніж 2 роки до подання заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл. Цей коефіцієнт не поширюється на селища міського типу.
На сьогодні в системі ЄДЕБО відсутня можливість видалення/редагування довідки про реєстрацію у сільській місцевості. Тобто перед її завантаженням вступнику треба переконатися, що вона відповідає встановленому зразку (Додаток №13 до постанови від 2 березня 2016 р. № 207 “Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру”). Після подання першої заяви інформацію в кабінеті змінити неможливо, тому переконайтеся у її коректності до подання заяви.
Особливо уважним також варто бути під час вибору конкурсної пропозиції та встановленні пріоритетності заявам для вступу на бюджетні місця. Адже як було зазначено в попередньому пункті, після подання першої заяв нічого змінити неможливо. Пам’ятайте, що на бюджет можна подати не більш ніж 7 заяв на максимум 4 спеціальності. Кількість заяв, яку можна подати на навчання за контрактом, не обмежується.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8265 / 4.36MB / SQL:{query_count}