Звільніть шафу – допоможіть потребуючим!

У Львові в приміщенні ЦУМу діє центр допомоги малозабезпеченим людям. Небайдужих просять приносити одяг, продукти та засоби гігієни

У будинку чи не кожного львів’янина, мабуть, є речі, які вийшли з моди, стали тісні чи, навпаки, заширокі або просто жодного разу не ношені. Їх, як то кажуть, і викинути шкода, і тримати нема де. Багато людей пропонують цей одяг друзям, виставляють у соцмережах, несуть у комісійні магазини з надією отримати за светр або черевики бодай кілька гривень. Але віддати одяг задарма та ще й тим, що його справді потребують, мабуть, один із найпростіших та найприємніших способів допомоги.
У Львові багато людей, які з певних причин не можуть купити собі обновку. Серед тих, що безплатно пропонують неімущим одяг, взуття та інші необхідні речі, є благодійний фонд “Християнський центр допомоги Анни-Марії”. Створило його лише рік тому подружжя Гупалів. Відтоді у приміщенні ЦУМу, що на вул. Княгині Ольги, 106, де облаштований склад організації, щодня кипить робота: одні речі приносять, інші їх забирають.
“Центр допомоги потребуючим ми створили в грудні 2016-го. Розуміли, що є багато людей, які через певні сімейні обставини, соціальні умови потребують нашої допомоги. Спочатку речі, які приносили друзі та знайомі, збирали у себе вдома, а далі розвозили чи роздавали потребуючим або вихованцям дитбудинків, – розповідає “Львівській Пошті” одна із засновниць благодійного фонду “Християнський центр допомоги Анни-Марії” Христина Гупало. – Згодом, коли зрозуміли, що речі вже ніде складати, бо їх були тонни, взялися за пошук приміщення. Спершу орендували приміщення площею 50 квадратних метрів, але й цього стало замало, тому розширилися до 150-ти”.
Христина Гупало закликає: якщо у когось є хороші речі – одяг, взуття, засоби гігієни, медикаменти, побутова хімія, посуд, постільна білизна, рушники, усе можна приносити їм! Серед найбільших потреб – продукти, а також чоловіче та дитяче взуття.
“Наша організація допомагає багатодітним сім’ям, одиноким матерям, інвалідам, дитбудинкам, кризовим центрам, центрам матері і дитини, будинкам для літніх людей, безхатькам, сім’ям учасників АТО, переселенцям і просто тим, що опинилися в скрутному становищі, – веде далі співрозмовниця “Львівської Пошти”. – Часто буває так, що допомоги потребують нормальні, повноцінні сім’ї, просто зараз у них певні тимчасові труднощі – хтось захворів, хтось залишився без роботи і так далі. Загалом за один день до нас по допомогу можуть прийти до 50-60 осіб”.
Нерідко тут допомагають дітям із зимовим взуттям, тим, що далі ходять у холодному осінньому, а дорослим – одягом. Христина Гупало пригадує, як одного разу прийшла бабуся, якій конче були потрібні теплі чоботи. Просто на очах волонтерів вона стала їх цілувати і щиро дякувати. “Якщо таке бачиш, то розумієш, що все це ми робимо недарма”, – каже жінка.
Окрім роботи складу і допомоги сім’ям, представники благодійників їздять у дитячі будинки, будинки для літніх людей, госпіси, психдиспансери, організовують різні свята та акції для дітей, тож запрошують долучатися до команди волонтерів і робити разом із ними ще більше добрих справ!
Але у фонді існують певні правила при отриманні речей: щоб скористатися допомогою, потрібно не лише самому прийти на склад, а й подати копії документів, що засвідчують особу, довідку про склад сім’ї, про те, що вона малозабезпечена, або довідку про хворобу – що вона справді є. “Ми ведемо чіткий облік, людина звертається, пише заяву про допомогу, надає відповідні документи, аж тоді складаємо акт прийому-передачі. Звісно, трапляються випадки, що людина не має жодного підтверджувального документа, але її хтось до нас скерував чи хтось про неї розповів. Таким людям також не відмовляємо в допомозі. А жителям інших міст і сіл України відправляємо допомогу поштою, також із дотриманням правил її надання”, – пояснює  Христина Гупало.
Зараз найбільші проблеми благодійної організації – мале приміщення і дефіцит кадрів. Принесені речі потрібно спочатку прийняти, потім посортувати, оцінити їхній стан, поскладати, аж тоді пропонувати потребуючим.
Допомога речами – це маленький відсоток справ, які подружжя Гупалів хоче робити. “Кожна людина має бути одягнена і нагодована. Ми не прагнемо просто спакувати людині речі і відпустити, залишивши наодинці з проблемами. Хочемо з’ясувати причину такого її стану чи біди, щоб допомогти подолати труднощі. Для цього в наших планах залучати до роботи психологів, юристів, різних консультантів. Але для цього потрібне більше приміщення, – веде далі співрозмовниця. – Велику надію покладаємо на місто, віримо, що воно допоможе вирішити це питання. Але наразі все на рівні обіцянок. Мріємо запустити проект “Соціальна комора”, навіть подавали його для участі в громадському бюджеті. Однак, на жаль, він не набрав достатньої кількості голосів, щоб отримати фінансування з бюджету міста… Хоча в міській раді одноголосно заявляють, що проект цей добрий, потрібний. Для такої справи уже навіть підшукали приміщення на Левандівці. Плануємо створити осередок благодійності у Львові – величезний соціальний центр. Наразі чекаємо відповіді, але рук не опускатимемо”.

Поділіться з ближніми

Адреси фондів, організацій і пунктів прийому, куди можна віддати все  те, чим ви не користуєтеся, і отримати те, чого найбільше потребуєте

Спільнота взаємодії “Емаус-оселя”

Збирає одяг, взуття, книги, посуд, меблі. Віднести речі можна на адреси: Будинок спільноти: Львів-Винники, вул. І. Франка, 69. Осередок підтримки безпритульних людей ім. Г. Кофоеда: Львів-Винники, вул. Винниченка, 3. Благодійна крамниця “Емаус-Оселя”: Львів-Винники, вул. І. Франка, 53. Майстерня добрих справ “Емаус-Оселя” та соціальний гуртожиток: вул. Угорська, 2.
Контактні тел.: 296 33 03; 096 42 64 796; 093 010 14 13.
Також “Оселя” розмістила у Львові контейнери для збору одягу та взуття по всьому місту. Їх адреси можна знайти за посиланням.

Християнське кафе “Витанія”

Сюди можна приносити їжу, оскільки кафе займається годуванням потребуючих.
Адреса: вул. Симоненка, 5-а. Тел.: 097 118 37 57; 097 632 03 69.

Благодійний фонд “Карітас-Львів УГКЦ”

Є потреба у взутті, чоловічому одязі, милицях, інвалідних та дитячих візках.
Адреса: вул. Коперника, 31/1. Тел. 261 35 38. 

Банк Товариства Червоного Хреста

Найбільше тут потребують штанів, сорочок, спортивних костюмів і взуття. 
Адреса: вул. Героїв УПА, 78, Банк речей. Тел. 239 32 91.

Осередок допомоги вагітним у кризових ситуаціях

Сюди можна приносити вживаний дитячий одяг, одяг для вагітних і дитячі візки.
Адреса: вул. Широка, 81-а, ОВД “Надія” (3 поверх, Школа сім’ї). Бажано попередньо зателефонувати: 067 609 50 49; 067 391 45 36.

Центр обліку й нічного перебування бездомних громадян

Бажано приносити чоловічий одяг (білизну, шкарпетки, теплі светри, штани, спортивні костюми) і взуття, а ще засоби гігієни.
Адреса: вул. Кирилівська, 3-а. Тел.: 233 14 79; 233 10 49.

Львівський геріатричний пансіонат

Має потребу в шкарпетках, светрах, постільній та спідній білизні, підгузках.
Охочі допомогти мешканцям пансіонату можуть звертатися за тел. 097 871 15 51 (Анастасія).

Центр волонтерства “Корпорація добрих справ”

Можна приносити одяг, продукти, меблі, іграшки, книжки, побутову хімію (рідина для миття посуду, зубна паста), дитяче харчування, підгузки. 
Адреса: вул. Каганця, 45. Приносити речі можна щодня з 10.00 до 17.00. Тел. 050 25 96 970.

Охочі допомогти БФ “Християнський центр допомоги Анни-Марії” речами можуть звертатися на адресу: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 106 (заїзд із вулиці  Володимира Великого, приміщення ЦУМу). Заходити треба через службовий вхід (де виготовляють ключі). Речі можна приносити і брати в робочі дні з 15.00 до 18.00, окрім неділі та церковних свят. Найкраще попередньо зателефонувати на номер  098 915 914 0.
Хто не має можливості принести речі, може допомогти фінансово. Пожертву можна зробити безпосередньо на складі фонду – вкинути гроші у скриньку для пожертв або ж скинути на офіційний рахунок:
ПАТ “Приватбанк”
Р/р 26007053731153
МФО 325321
ЗКПО 41024159
Призначення: Благодійний внесок.
За діяльністю фонду можна стежити на сторінці у Facebook: БФ “Анни-Марії”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5788 / 4.44MB / SQL:{query_count}