Львів прийматиме Тезе

На весняну зустріч очікують три тисячі людей

Настоятель всесвітньо відомої екуменічної спільноти Тезе брат Алоїс під час Європейської зустрічі молоді, що відбулася у Базелі (Швейцарія), анонсував регіональну зустріч Тезе у Львові. Вона відбудеться з 28 квітня до 1 травня. Оскільки участь буде регіональною, то кількість учасників буде відносно невеликою – у Львові очікують на 3 тисячi людей із сусідніх країн: Польща, Румунія, Угорщина, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія, Прибалтика. Реєстрацію на львівську зустріч буде відкрито в січні на сайті французької спільноти Тезе.
“Це велика радість, на яку ми очікували довгий час. Мати таку можливість зібрати молодих людей у вашій прекрасній країні. Адже нас досі надзвичайно дивує, що багато людей з України сьогодні приїжджають у Тезе, на Європейські зустрічі, долають тисячі кілометрів. Це нелегка дорога. Тому ми приємно вражені, що українська молодь приєднується до цього руху. Крім того, з України прибуває римо-католицька, греко-католицька, православна, протестантська молодь – й усі вони їдуть разом”, – зазначив брат Алоїс в інтерв’ю Сredo.pro. Торік у європейській зустрічі Тезе в Ризі взяло участь більш ніж 2800 осіб. До речі, у Ризі теж спершу відбулася регіональна зустріч, а вже згодом європейська. Тож брат Алоїс каже, що все можливо. 
“Радіймо цій можливості об’єднатися. Це допоможе нам і людям, що приїдуть у вашу країну, молитися про мир в Україні. Це одна з причин, чому ми хочемо приїхати у вашу країну і показати, що ми з вами у цій складній ситуації, яка досить довго триває, – каже він. – Ми відчуваємо, що ті, хто приїздить сюди з України, мають глибоку віру і надію. Тож ми сподіваємося, що страждання ваші незабаром закінчаться і ми побачимо мир в Україні. Ми вас в цьому міцно підтримуємо. Гадаю, ці зустрічі допомагають нам відкрити наші серця і будувати передусім мир у власних серцях, адже ми не можемо будувати миру у світі, якщо не будемо зберігати мир у собі. А це зовсім непросто, адже існує багато перешкод. Євангеліє завжди говорить нам, що Господь радіє і хоче ділитися своїм миром з нами. На мою думку, ми це можемо досвідчити головно через гостинність, яку виявляють до молоді приймаючі родини. Це величезний крок довіри, миру, порозуміння між країнами, поколіннями та різними Церквами”. 

Тезе – міжнародна християнська екуменічна спільнота, яка діє у французькому селі Тезе. Нині вона налічує понад сот­ню монахів різних національностей, і є католиками чи протестантами. Життя у спільноті зосереджене на молитві та роздумах. Молоді люди із усіх континентів відвідують Тезе упродовж цілого року. Щороку спільнота проводить зустрічі паломників з усього світу в обраному місті, відбуваються і регіональні зустрічі, одна з цьогорічних –  у Львові.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7945 / 4.35MB / SQL:{query_count}