“(Не)історичні миті”

Відомий історик, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович завдяки видавництву “Клуб сімейного дозвілля” постав перед читачами в несподіваному амплуа – автора короткої прози. Свою книгу “(Не)історичні миті

Нариси про минулі сто років” Володимир В’ятрович презентував на публічному інтерв’ю в київській книгарні “Є”.
Книга містить 38 нарисів-миттєвостей, вихоплених з останнього століття української історії: потяг, що везе київських студентів під станцію Крути, хлопчик в українському селі, який вмирає від голоду в 1933-ому, останні бійці УПА в останній криївці, радянський концтабір, де гине поет, але лишаються жити його вірші, зрештою – Майдан 2014-го та російсько-українська війна.
“(Не)історичні миті” – це розповіді не про звичні нам із підручників ключові події минулого, які змінювали хід історії, – пояснив сам автор. – Миті фокусування дійсності, коли в одній хвилині можна побачити ціле життя людини чи навіть усього покоління. Вони – як маленькі уламки історії, кожен з яких, проте, дозволяє розгледіти її велике полотно. Уламок розбитого дзеркала стає окремим дзеркалом”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8525 / 4.34MB / SQL:{query_count}