Аби мрії школярів про професію стали реальністю

Вихованці шкіл-інтернатів мають можливість готуватись до вступу у виші за соціальною програмою розвитку молоді. У проекті задіяні три навчальні заклади Львівщини

Громадська спілка “Освіторія” спільно з компанією “Кока-Кола Беверіджиз Україна” вже третій рік поспіль реалізовують всеукраїнську програму розвитку молоді – допомагають соціально-незахищеній молоді обрати професію та належним чином підготуватися до вступу.
У 2015-ому програма стартувала у Центрі соціальної реабілітації “Смарагдове місто” у місті Святогірську, що на Донеччині. Поступово програму розширили і цього року вона охоплює 14 інтернатів у семи областях України, де навчаються понад 1000 випускників. Зокрема на Львівщині участь у проекті беруть три школи-інтернати – у місті Хирові, селі Стрілки (Старосамбірський район), а також у Рава-Руській, де й  побувала “Львівська Пошта”.  

Як працює програма?

Рава-Руська спеціалізована школа-інтернат до програми приєдналася ще торік. Цього року всі 14 випускників цієї школи стали студентами бюджетної форми навчання. За даними Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, Рава-Руська школа за результатами ЗНО-2017 перебуває на 38 місці із 470 шкіл області. А це неабиякий успіх, вважає Андрій Солтис, директор Рава-Руської спеціалізованої школи-інтернату.
“У нас навчаються діти з соціально-незахищених верств населення – напівсироти, діти з малозабезпечених сімей чи багатодітних родин. Не усі мають фінансову змогу перед вступом займатися з репетиторами – це чималі кошти. Звісно, ми хочемо, щоб наші випускники були не в гірших умовах, аніж діти з інших шкіл. Тому  дуже радію, що ми приєдналися до соціальної програми розвитку молоді в Україні. Цей рік був найуспішнішим у нашій школі. Тож ми продовжуємо працювати у цьому напрямку. Певен: наші цьогорічні випускники зможуть ще вище підняти планку”, – каже Андрій Солтис. 
Для програми обирають освітні заклади, де навчається найменш захищена молодь. Як зазначила Зоя Литвин, голова громадської спілки “Освіторія”, таким чином дітям дають шанс досягти більшого.  
“Наша програма складається з онлайн-курсів. У переліку предметів є українська мова, історія України, математика, англійська. На платформі iLearn ці курси є доступними для кожного. Вони відповідають програмі ЗНО та містять відеолекції, комп’ютерні тести, матеріали для самопідготовки та вебінари з лекціями викладачів вишів. До дітей з інтернатів ми приходимо особисто, бо часто вони не можуть самостійно визначитись із майбутньою професією. Поруч немає мами чи тата, які б їх мотивували та дали пораду. Для початку діти складають профорієнтаційний тест “Magellano Університет”. За цими результатами, з кожним школярем ми ставимо мету, куди він має вступити. Навчання триває 9 місяців, після чого вони йдуть у ті виші, куди й планували”, – пояснює “Львівській Пошті” Зоя Литвин. 
Також частиною програми є персональні консультації з психологом, тренінги з мотивації. Окрім того, інтернати забезпечують комп’ютерними класами, де випускники мають змогу займатися онлайн-навчанням. А у деяких школах-інтернатах є додаткові курси “Перша професія”, які дають вихованцям змогу опанувати професію, скажімо, за напрямами “крій та шиття”, “перукарська майстерність”, “пошив та ремонт взуття”. 

Мета – дати шанс тисячам 

Випускники, які пройшли цю програму, сьогодні є студентами престижних вишів України, серед яких КНУ ім. Т. Шевченка, НУ “Києво-Могилянська академія”, НУ “Львівська політехніка”. 
“Ще у школі взяв участь у програмі розвитку молоді. У вільний час проходив онлайн-курси, конспектував прочитане, розв’язував тести. На ЗНО отримав непоганий результат з української мови, історії України. Добре написав творчий конкурс і це допомогло мені вступити у “Львівську політехніку”. Тішуся, що з майже 200 вступників мав перший результат”, – розповідає Михайло Левандовський, випускник Рава-Руської школи-інтернату, який цього року вступив у “Львівську політехніку” на факультет журналістики. 
Андрій Бублик, директор із зв’язків з  громадськістю “Кока-Кола Беверіджиз Україна” додає, що діти із шкіл-інтернатів повинні навчатися саме на бюджетній формі, бо у них немає іншої можливості. “Для нас це особливий проект. Ми починали його впроваджувати два роки тому в Донецькій області. Після того як місцеві інтернати забезпечили певними базовими речами, задумались над тим, а яке ж майбутнє в цих дітей із шкіл-інтернатів після того, як вони їх залишають? Вирішили, що інвестиція в майбутнє – найкращий варіант. Наша мета – до 2020 року допомогти 25-ти тисячам юнаків і дівчат із соціально-незахищеної молоді отримати краще майбутнє”, – резюмує Андрій Бублик.  
У планах – також створити курс з предмету біології, бо ж чимало дітей хочуть бути медиками, ветеринарами, психологами. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7599 / 4.12MB / SQL:{query_count}