Субсидії: питання вирішене

Petya ні при чім! У цьогомісячних квитанціях за комунальні послуги вже буде відображена субсидія за травень-червень. Хто ж не побачить у платіжках нарахування субсидії, а вважає, що має на неї право у літній період, повинен звернутися до відділу соціального захисту

Не побачивши в червні у платіжних квитанціях нарахування субсидії, чимало людей, попри пояснення про брак даних та запевнення, що нарахування буде в наступному місяці, були вельми стурбовані. А коли почали з’являтися повідомлення про кібератаки на електронні ресурси та бази різних держустанов, то поповзли чутки, начебто Petya знищив усю базу даних одержувачів субсидій, тому треба наново звертатися по їх призначення. Однак це лише чутки і спроба на свій лад пояснити напружену ситуацію з нарахуванням субсидій у минулому місяці.

Дивіться в квитанції!

Як запевнила “Львівську Пошту”  заступник начальника управління – начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту Львівської міськради Леся Дронь, у квитанціях на оплату комунальних послуг за червень (отримуємо в липні) вже відображене нарахування субсидії за травень-червень, як і в списках, які передали комунальні підприємства установам, через які споживачі оплачують комунальні послуги.
Зі слів посадовця, у Львові нині, згідно зі статистичними даними, 102 тисячі 956 сімей є одержувачами субсидій, а всього у Львові облікується 248,5 тисячі сімей. Цього року в неопалювальний період відсоток одержувачів значно зріс: нині 41,4 % львівських сімей одержують субсидії. Це дуже великий відсоток (торік у цей час її отримували 85,3 тисячі сімей, тобто 38%).  На кінець квітня в місті було більш ніж 137,2 тисячі одержувачів субсидій.
“Були проблеми, коли змінилося законодавство, згідно з яким нарахування субсидій здійснюється з урахуванням доходів не за попередній рік, а за чотири останні квартали, і нам фіскальна служба не подала вчасно необхідну інформацію. Однак у цьому місяці за результатами, одержаними від фіскальної служби, від інформаційно-обчислювального центру Мінсоцполітики, від центру зайнятості (маємо кілька джерел, з яких отримуємо інформацію про доходи мешканців) відділи соціального захисту прийняли рішення призначити субсидії”, – пояснює Леся Дронь.

Якщо субсидії немає

Якщо ж у квитанції за комунальні послуги субсидія не вказана, а споживач вважає, що має право на призначення субсидії на неопалювальний період, потрібно звернутися до відділу соцзахисту за місцем проживання і з’ясувати, чому не відбулося призначення автоматично. Можливо, одержувач субсидії вчасно не повідомив про зміну обставин.
“Ми отримуємо дані про доходи з різних джерел, і якщо є неузгодженості, мусимо з’ясувати їх причини. Наприклад, хтось при одруженні змінив прізвище, а нас про це не повідомив, то в даних, які ми отримуємо, будуть супе­речності. Мешканець коли звертається вперше, то в заяві підписується, що зобов’язується повідомити про зміни в складі сім’ї, у доходах чи зміни інших обставин. Наприклад, у когось народилася дитина, хтось знявся з реєстрації або, навпаки, прописався, помер. Від кількості зареєстрованих осіб залежить середньомісячний дохід сім’ї на одну особу, а отже, і розмір призначеної субсидії”, – каже посадовець.
Залежно від обставин, які змінилися, одержувачу можуть запропонувати написати повторну заяву та заповнити декларацію, де вказуються ідентифікаційні номери, місце роботи всіх членів сім’ї. Зі слів Лесі Дронь, якщо хтось із зареєстрованих у помешканні не працював раніше, а тепер влаштувався на роботу, то фіскальна служба покаже таку інформацію. Але ідеальний варіант, коли мешканець повідомить відділ соціального захисту про зміни, які відбулися. При цьому не потрібно збирати новий пакет документів – достатньо лише повідомити. Якщо ж це зміна кількості людей, зареєстрованих у житловому приміщенні, то потрібно заповнити декларацію, у якій вказуються ідентифікаційні коди всіх членів сім’ї, місце праці та інше.
“Одержувач субсидій приходить у соцзахист і каже, наприклад, що його син не працював, а тепер влаштувався на роботу, пише заяву, з якого числа він працевлаштований. Від того, яка ситуація була і що змінилося, залежить, чи враховуватимуться два прожиткові мінімуми, а чи починає рахуватися фактична заробітна плата без урахування податку з доходів фізичних осіб”, – розповідає посадовець.

Чи є заборгованість?

 Згідно з новими правилами призначення субсидій, які почали діяти з травня цього року, за наявності протермінованої понад два місяці заборгованості нарахування субсидій припиняється.
“У травні ми отримали від надавачів послуг списки споживачів, які мають заборгованість понад два місяці, тобто тих, що не оплатили комунальні послуги за лютий (квитанції отримані в березні). Попри те, що кожен споживач має своєчасно і без нагадувань сплачувати свою частку за отримані послуги, правилами передбачено, що відділ соцзахисту додатково повідомляє отримувача субсидій про наявність за даними надавачів послуг протермінованої заборгованості і можливе припинення надання субсидії у випадку несплати заборгованості (або укладання договору про реструктуризацію)”, – розповідає Леся Дронь.
З її слів, якщо споживач упродовж двох місяців від отримання такого повідом­лення вирішить питання заборгованості, тобто оплатить або реструктуризує борг та подасть у відділ соцзахисту підтвердження цього, то нарахування субсидії йому поновлять з часу припинення. Наприклад, у березні ви не заплатили, у травні отримали повідомлення, у червні погасили борг, а в липні отримали квитанцію з нарахуванням субсидії за травень-червень. Якщо борг погасили пізніше, аніж упродовж двох місяців, субсидію вам призначать з місяця оплати заборгованості, тоді відповідно доведеться повністю заплатити за місяці, коли не було субсидії.
“Звичайно, споживач має сплачувати рахунки своєчасно, але бувають непередбачувані ситуації, коли споживач не має звідки взяти грошей, як-от, наприклад, не виплатили вчасно заробітну плату чи з’явилися випадкові витрати, скажімо, на лікування, але важливо не виходити за встановлені законом межі!” – наголосила посадовець.
У випадку спірних ситуацій щодо боргу, наприклад, якщо комунальне підприємство не хоче виконувати постанову суду, яка визнала, що боргу за споживачем немає, і подає його в списку боржників, потрібно звернутися у відділ соцзахисту і надати відповідні підтвердження.

По докладнішу інформацію щодо призначення субсидії можна звертатися до районних відділів соціального захисту управління соціального захисту Львівської міської ради:
Галицький район – тел. 261-44-50;
Личаківський район – тел. 235-71-62;
Залізничний район – тел. 295-82-28;
Франківський район – тел. 237-50-81;
Шевченківський район – тел. 252-28-40;
Сихівський район – тел. 254-64-80.
Прийом громадян у “Єдиних приймальнях” районних відділів соціального захисту: понеділок – з 13.00 до 19.00; вівторок – четвер – з 08.00 до 19.00. Записатися на прийом у “Єдину приймальню” в режимі онлайн та дізнатись більше інформації про різні види допомоги можна на сайті “Львів соціальний”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5209 / 4.14MB / SQL:{query_count}