Вірян запрошують на прощу до Страдча

У понеділок, 26 червня, відбудеться Всеукраїнська проща до села Страдч, що на Яворівщині. Вона присвячена пам’яті страдецьких блаженних, Дню мирянина та 125-літтю з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого

О 08.30 запланований збір прочан у селі Ямельна на місці мученицької смерті блаженних отця Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми. О 09.00 – молебень до блаженних. О 10.00 – піша хода до площі біля “Страдецької гори”. З 11.00 розпоч­неться Архиєрейська Свята літургія, де буде присяга “відречення від алкоголю”, молитва на освячення всякої речі і молитва до блаженних, згодом – Хресна дорога.
Страдч тепер – відпустовий паломницький центр, святиня УГКЦ, яка за значущістю дорівнює Зарваниці та Уневу. Це й одна з найдавніших українських християнських святинь, адже молитва вперше вознеслася тут до неба ще в далекому ХІ столітті. Тоді в невеличкій печері, видовбаній у піщаному пагорбі, розпочали свій чернечий подвиг двоє ченців, які за легендою примандрували сюди з Києва. На вершині гори було укріплене городище.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7322 / 4.34MB / SQL:{query_count}