Кваліфікованих робітників цінували завжди!

У Ставропігійському ВПУ м. Львова змагалися майбутні лицювальники-плиточники

Державний навчальний заклад “Ставропігійське вище професійне училище м. Львова” має давню історію і славні традиції. Понад 430 років освітньої та друкарської діяльності цього навчального закладу є значним внеском у скарбницю духовної спадщини нашого краю. Сьогодні це провідний професійно-технічний навчальний заклад, відомий в Україні як найдавніше поліграфічне підприємство, засноване в 1586 році Львівським ставропігійським Успенським братством, що відкрило першу школу в Галичині для українців та друкарню з верстатами, які були спадщиною Івана Федоровича. Обдаровані учні допомагали майстрам книгодрукування у виготовленні підручників, молитвословів, календарів, інших церковних та шкільних друкованих видань.
З цього часу й донині в стінах будівлі навчального закладу на вул. Івана Федорова, 9 у Львові ось уже п’яте століття безперервно діє професійна школа, яка в різні історичні періоди не раз змінювала назву, але незмінним залишився зміст її функціонування.
Так, у 1999 році, в період формування незалежної України, шляхом злиття двох навчальних закладів – ПТУ №58 (поліграфістів) та ПТУ №17 (будівельників) новостворений професійно-технічний навчальний заклад №58 м. Львова, окрім навчання кваліфікованих робітників для поліграфічної галузі, розпочав підготовку фахівців для будівельної індустрії.
Під час виробничого навчання та виробничої практики учні опановують професійні вміння і навички з обраної професії. В сучасних аудиторіях юнаки та дівчата здобувають теоретичні знання.
 “Головним пріоритетом діяльності “Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова” є якісна підготовка кваліфікованих робітників, – наголошує директор училища Ірина Бурак. – Ми навчаємо учнів інноваційних технологій, тут вони набувають навичок роботи із сучасними матеріалами”. 
Зокрема, опановуючи будівельні професії, юнаки та дівчата вчаться працювати з опоряджувальними матеріалами ТМ “Sniezka” в сучасному, першому в Україні навчально-практичному центрі, який діє в навчальному закладі з грудня 2014 року.
Учні “Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова” постійно беруть участь та посідають призові місця в конкурсах фахової майстерності. Майбутні будівельники віком 18 – 22 роки із шести навчальних закладів професійно-технічної освіти Львівщини 4 і 5 квітня брали участь у відбіркових професійних змаганнях з професії лицювальник-плиточник за право представляти нашу область у травні 2017 року в Києві на Всеукраїнському етапі конкурсу “WorldSkills International”, переможець якого братиме участь у міжнародних змаганнях цього проекту в Абу-Дабі (ОАЕ).
Міжнародна організація “WorldSkills International” об’єднує 77 країн-учасниць. Це найбільше в світі змагання з професійної майстерності, своєрідні олімпійські ігри для учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вишів, молодих кваліфікованих робітників і фахівців. Його проводять у міжнародному форматі за шістьма секторами економіки. Україна доєдналася до цього проекту торік.
Фахові навички учасників регіональних змагань оцінювало професійне журі. “Головний показник високої кваліфікації майбутніх будівельників – це володіння сучасними технологіями, – зазначив голова журі Олег Кузенко, представник Громадської спілки “Асоціація будівельників “Будіндустрія”. – В Україні стрімко розвивається будівельна галузь, яка потребує високо­кваліфікованих робітників. Адже від якості збудованих об’єктів залежить якість нашого побуту”. 
“Наша надія на випускників начальних закладів професійно-технічної освіти, – сказав голова Громадської спілки “Асоціація будівельників “Будіндустрія” Ростислав Вороновський. – Саме в закладах професійно-технічної освіти молодь здобуває необхідні знання та професійне вміння, аби стати високо­кваліфікованими робітниками. У нас склалася плідна співпраця з училищами Львівської області, які готують фахівців будівельних професій. Підприємства – члени громадської спілки охоче запрошують учнів до себе на практику з можливістю подальшого працевлаштування. Ми й надалі сприятимемо створенню нових навчально-практичних центрів з вивчення сучасних технологій у будівельній галузі Львівщини”.
Варто зазначити, що в умовах недостатнього фінансування державних закладів освіти, у ДНЗ “Став­­­ро­пі­гійське вище професійне училище м. Львова” існує тісна співпраця з підприємствами-виробниками сучасних матеріалів, завдяки чому в навчальному закладі силами учнів та майстрів виробничого навчання покращується матеріально-технічна база для надання освітніх послуг. Активну участь у забезпеченні будівельними матеріалами для проведення обласного етапу конкурсу “WorldSkills Ukraine” із виконання лицювально-плиткових робіт взяло ТзОВ “Ферозіт”. Представники цього підприємства забезпечили учасників конкурсу клеєм “Ферозіт 100”, каталогами та буклетами для вивчення властивостей і технічних характеристик сучасної продукції, а також подбали про цінні подарунки для переможців і взяли участь в оцінюванні якості виконаних робіт.
“Ставропігійське вище професійне училище м. Львова” постійно реагує на попит ринку праці, системно оновлюючи освітні послуги щодо впровадження сучасних професій.

У 2017 році освітній заклад пропонує молоді Львівщини професійну підготовку за напрямами:

Поліграфія:
– оператор комп’ютерного набору (ОКН);
– оператор комп’ютерної верстки;
– оператор з обробки інформації та програмного забезпечення;
– друкар офсетного плоского друкування, ОКН;
– палітурник, ОКН.

Будівництво:
– маляр, штукатур, лицювальник-плиточник;
– столяр, виробник художніх виробів з дерева.

Транспорт:
– слюсар з ремонту автомобілів, оператор заправних станцій.

Сфера обслуговування:
– кухар, офіціант;
– перукар (перукар-модельєр);
– агент з організації туризму, адміністратор, ОКН.

Адреса: м. Львів, вул. І. Федорова, 9.
Докладнішу інформацію можна одержати 
за тел.: 235-87-58; 235-51-87.
www.splicey.org.ua

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7542 / 4.41MB / SQL:{query_count}