Фестиваль писанкарства “Диво Великодня”

Як учні львівських НЗ ПТО готувалися до Пасхи

З метою залучення учнівської молоді до традицій писанкарства, виявлення серед неї найбільш обдарованих, задля підтримки їхньої творчості позашкільним закладом освіти – Львівським державним Будинком техніки напередодні величного свята Воскресіння Христового 12 квітня на базі Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну провели фестиваль писанкарства “Диво Великодня”. У заході взяли участь учні НЗ ПТО м. Львова.
“Писанка – це своєрідний мініатюрний живопис України, який відображає величання споконвічного закону весняного пробудження сонця і відродження природи”, – сказав директор Будинку техніки Роман Вахула.
Згідно з програмою фестивалю учасники представили виставку учнівських робіт великодньої тематики, зокрема об’ємні композиції з писанок у різних техніках виконання.
Юнаки та дівчата старанно малювали писанки, використовуючи символіку та кольори прадавніх українських орнаментів і магічних знаків.
Барвисті писанки, створені на фестивалі, відображали духовний світ і політ творчої фантазії молодих талантів.
“Писанкарство – це народне мистецтво, яке потрібно пропагувати серед молодого покоління українців, залучаючи їх до активної художньо-ужиткової творчості, – вважає мистецтвознавець Христина Тимчук. – Кожна писанка в світі є символом українського народу”.
Учасники фестивалю “Диво Великодня” були нагороджені грамотами Львівського державного Будинку техніки за активну участь у відродженні християнської духовності, українських народних традицій та звичаїв.
Такі майстер-класи з писанкарства дають реальну можливість доторкнутися до української народної культури і побуту. Можна сподіватися, що подальше вивчення орнаментів українських писанок відкриє не лише безліч загадок історії східнослов’янських народів, а й дозволить краще зрозуміти джерела сучасного українського декоративного мистецтва. Тож нехай об’єднує наші серця великодня писанка і під мирним небом квітне рідна Україна!
Львівський державний Будинок техніки

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8910 / 4.36MB / SQL:{query_count}