Чи законно брати штраф із пасажира без квитка безпосередньо в транспорті?

“Нещодавно їхала у трамваї, хотіла закомпостирувати квиток, а компостер виявився несправним, через що на квитку не залишилося пробитих дірочок. На лінії був контролер, який звинуватив мене у тому, що я не закомпостирувала квитка, і вимагав від мене сплати штрафу. Я відмовилася, мотивуючи це тим, що не маю зі собою готівки – тільки банківську картку, і попросила виписати мені квитанцію, щоб я могла сплатити штраф наступного дня. Скажіть, будь ласка, чи законно брати штраф із пасажира без квитка безпосередньо в салоні тролейбуса чи у вагоні трамвая?” Ярина Костко, м. Львів

Олег Мицик,
адвокат:
– Згідно пунктом 2 Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 09.10.2006 №329, контролер є особою, яка здійснює контроль за оплатою проїзду пасажира і провезення багажу. Відповідно до пунктів 6.2, 6.3 і 6.4 цих Правил, їх порушення  – як-от безквитковий проїзд, а також безоплатне провезення дитини віком від 7 до 16 років або ж неоплаченого багажу тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. Окрім штрафу, пасажир повинен сплатити вартість проїзду. Штрафи за порушення Правил накладаються начальником трамвайно-тролейбусного управління, начальниками трамвайного чи тролейбусного депо, начальниками служб руху і районів руху трамвайно-тролейбусних управлінь, а також контролерами трамвайно-тролейбусних управлінь і стягуються на місці. При стягненні штрафів порушникам повинні видати квитанції встановленого зразка, бланки яких належать до документів суворої фінансової звітності. 
У разі відмови пасажира від сплати штрафу його можуть висадити на найближчій зупинці, а в разі злісної непокори – доправити до найближчого органу внутрішніх справ для вживання заходів відповідно до чинного законодавства.
Таким чином, контролер має право оштрафувати пасажира на місці, однак при цьому на першу вимогу пасажира повинен пред’явити своє службове посвідчення, повідомити телефон та місцезнаходження підприємства і після сплати штрафу обов’язково видати квитанцію.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8384 / 4.35MB / SQL:{query_count}