Свідчення і пам’ять

У Римі відбудеться презентація унікального архіву УГКЦ

Презентація архіву УГКЦ, заснованого Патріархом Йосифом Сліпим одразу після повернення із сибірської неволі, відбудеться в понеділок, 25 листопада, у Інституті святого Климента Папи в Римі. 
У ньому зберігаються історичні документи УГКЦ з 1963 по 1991 роки, архів видатного українського політичного діяча В’ячеслава Липинського та документи періоду визвольних змагань в Україні 1917 – 1923 років, зокрема Західної Української Народної Республіки. Повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
“Прибувши до Рима після сибірського заслання, Патріарх Йосиф Сліпий розпочав активну діяльність над розбудовою українського життя в італійській столиці, – каже директор архіву отець Іван Дацько. – Заснувавши Український католицький університет, він подбав і про створення архіву, в якому нині зберігаються його особисті документи. Крім того, тут є архів його наступника – кардинала Мирослава-Івана Любачівського. Йдеться про документи, датовані до 1991 року – часу його повернення в Україну. Згодом архів розширили деякими документами Митрополита Андрея Шептицького, поодиноких єпископів нашої Церкви в Україні та діаспорі”.
З 2008 року на доручення Блаженнішого Любомира Гузара розпочали процес систематизації та впорядкування архіву. Роботу очолив відомий фахівець у галузі церковної історії Олег Турій. Доступ до архіву УГКЦ в Римі можуть дістати науковці, що мають спеціальне доручення від єпископа або ж відповідну рекомендацію наукової інституції, яку представляють.
Презентація архіву відбудеться в контексті святкувань 50-річчя заснування Українського католицького університету в Римі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9611 / 4.07MB / SQL:{query_count}