Це повинна знати кожна жінка!

Появу пухлини можуть спричинити постійні стреси, недосипання та нерегулярне статеве життя

фото: medportal.org
Скільки б не писали, не говорили про онкологічні хвороби, нагальність їх профілактики, ранньої діагностики та своєчасного лікування, досить часто люди женуть від себе саму думку про те, що саме з ними може трапитися таке нещастя. 
Далі провадять нездоровий спосіб життя, не приділяють належної уваги харчуванню, носять синтетичний одяг, що може спровокувати виникнення пухлини. А коли дізнаються про страшний діагноз, ладні на все, аби повернути час назад…
Україна, за даними статистики, належить до країн із середнім показником рівня захворюваності на рак молочної залози. Серед недужих 25,6% – жінки віком 30 – 54 роки, тобто репродуктивного і праце­здатного віку, що призводить до значних втрат життєвого потенціалу жіночої популяції України. 
Майже 38% онкохворих помирає впродовж року з моменту встановлення діагнозу насамперед через виявлення захворювання на пізніх стадіях. Прогнози невтішні: лікарі стверджують, що до 2020 року в Україні буде до 200 тисяч осіб з раком молочної залози, повідомляє прес-служба департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
“Кожна друга жінка звертається по допомогу на третій-четвертій стадії, коли врятувати життя неможливо. Тож Національна асамблея інвалідів України починає пілотний проект з подання допомоги жінкам із онкопатологією молочної залози. Ця мобільна жіноча консультація на колесах оснащена мамографом, гінекологічним кріслом, апаратом УЗД та іншими пристроями для огляду жінок у регіонах, – зазначив представник секретаріату Національної асамблеї інвалідів України Олександр Фадєєв під час круглого столу “Забезпечення профілактики та реабілітації жінок, які перенесли захворювання на рак молочної залози”.
Кожна друга жінка звертається по допомогу на третій-четвертій стадії, коли врятувати життя неможливо
Зі слів директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ростислава Ступницького, питання, пов’язані з онкозахворюваннями, пріоритетні в медичній галузі. Зокрема на Львівщині затвердили програму з онкопревенції раку молочної залози та раку шийки матки. Область виграла грант Світового банку на 4 мільйони доларів.
Відповідно до обласної комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2011 – 2014 роки на базі поліклініки Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру створили кабінет ранньої діагностики та обстеження молочних залоз у жінок. Щороку проводять профілактичну акцію з раннього виявлення цих патологій.
Як уже писала “Пошта”, одним із методів ранньої профілактики раку молочної залози є самообстеження, яке варто робити щомісяця на початку менструального циклу (найкраще від першого до десятого дня менструації) або в один і той самий день місяця за відсутності циклу. Зі слів акушера-гінеколога жіночої консультації 3-ої комунальної міської клінічної лікарні Мар’яни Моряк, техніка самообстеження включає огляд молочних залоз, їх ретельне промацування в положеннях стоячи і лежачи.
Крім самообстежень, кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити огляд у мамолога, після 40-ка – профілактичне обстеження: огляд мамолога, мамографію та УЗД молочних залоз. Велике значення має харчування. Зведіть до мінімуму пиття кави, чорного чаю, какао, пива, солодких газованих вод, споживання чорного шоколаду. Неабияку увагу треба приділяти й статевому життю – якщо у жінки немає регулярних статевих актів, це також може загрожувати розвитку раку молочної залози. 
На появу пухлини впливають постійні стреси, недосипання. Крім того, варто віддавати перевагу бюстгальтерам без синтетики, поролону і “кісточок”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2370 / 4.1MB / SQL:{query_count}