Ще нічого не купили, а вже в копієчку влетіли

На те, щоб зібрати дитину до школи, знадобиться від 400 до 2 тисяч гривень

фото: архів
За даними Освітнього порталу Львівщини, цього року в нашій області у перший клас підуть 26 тис. 500 дітей – на 800 більше, ніж торік. У Львові їх кількість збільшиться на 206, в Мостиському районі – на 76, у Яворівському – на 53, в Стрийському – на 47.
Зі слів начальника відділу планування та економічного аналізу департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді Львівської ОДА Надії Святої, в окремих районах Львівщини першокласників буде менше. До прикладу, в Бродівському – на 30, у Турківському – на 19, в Радехівському – на 15. Але ці цифри поки що не остаточні. У Львові, як розповіла головний освітянин міста Галина Слічна, цього року до першого класу підуть 7 тис. 340 дітей. Ці цифри також приблизні – точна кількість буде відома наприкінці серпня.
Новий навчальний рік розпочнеться незабаром, проте підготовка до нього триває. Бо ж батьки розуміють, що їхня дитина вже виросла зі старої шкільної форми, і до першого вересня потрібно купити нову. Та це ще далеко не все, на що доведеться викладати гроші батькам, особливо першокласників. Їм, як то кажуть, потрібно починати з нуля.
Найперше варто придбати шкільну і спортивну форми, спортивне та змінне взуття, альбом, фарби (гуашеві), пензлики, кольорові олівці та фломастери, кольорові папір і картон, ножиці із заокругленими кінчиками, клей ПВА, пластилін і дощечку, зошити, обкладинки для них і підручників, папку для зошитів, пенал, в якому мають бути зо дві ручки, простий олівець, лінійка, ґумка. На все це необхідно витратити від 400  до 2 тисяч гривень. 

Будьте обачні! 

фото: архів
Український ринок пропонує неймовірно широкий вибір шкільного приладдя, одягу та взуття – нарікати не доводиться. Та все ж у крамницях, особливо на базарах, іноді трапляються неякісні товари. Будьте пильними, купуючи шкільне приладдя: ретельно оглядайте, з чого воно зроблене, зважайте на запах, колір. Цього тижня Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів виявила невідповідність якості 40% перевіреної шкільної продукції!
Зі слів голови відомства Сергія Орєхова, Держспоживінспекція та її територіальні органи вже перевірили майже 300 підприємств, які реалізують товари шкільного асортименту, в яких було встановлено понад 1000 порушень вимог законодавства про захист прав споживачів. Вибракували і зняли з реалізації майже 20 тисяч одиниць продукції (40% перевіреної кількості), пише Урядовий портал.
Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів виявила невідповідність якості 40% перевіреної шкільної продукції
“На жаль, аналіз стану споживчого ринку товарів шкільного асортименту свідчить про те, що сьогодні спостерігається стійка тенденція надходження на споживчий ринок України товарів із серйозними виробничими дефектами та із застосуванням матеріалів, які можуть негативно впливати на здоров’я дітей. Крім того, ринок наповнили товари невідомого походження”, – заявив Сергій Орєхов.
Порада одна: якісне шкільне приладдя за прийнятною ціною треба купувати вже, не відкладаючи на останній день. Не сподобалося щось у одній крамниці, відвідайте іншу.

Ранець: що якісніший, то дорожчий

При виборі ранця чи наплічника найперше варто звернути увагу на спинку. Віддавайте перевагу тим, що з ортопедичною. Вона може бути з поролону або гнучкого пластику, з недорогого, але міцного матеріалу – щільної синтетичної або джинсової тканини. Поза конкуренцією шкіряні ранці. У жодному разі не варто купувати ті, що зроблені з плівки чи шкірзамінника – служитимуть недовго.
Бажано, щоб у ранці був твердий і стійкий низ, аби під час дощу зошити і книжки не намокали. Ширина лямок має становити 4 – 8 см. Вони не повинні врізатися у плечі, а ще краще, коли перехрещуватимуться на грудях – як у класичному туристському наплічнику. Ширина ранця не має бути більшою за плечi дитини, верхнiй край – не вищим за рiвень плечей, а нижнiй – не нижчим за стегна. Ще одним бажаним елементом є світловідбивачі, завдяки яким дитину буде простіше помітити на дорозі. Вага порожньої шкільної сумки не повинна перевищувати 500 – 900 грамів.
Найкраще вибирати ранець з твердою спинкою з поролону або гнучкого пластику
Зі слів Марії Калуш, матері двох дітей, цього року ранці трохи подорожчали. “Торік купила доньці наплічник  на гуртівні, заплатила 230 гривень. Де-не-де  порвалася тасьма “блискавок”, але відремонтували, тож іще трохи з ним походить. Зараз вибираю ранець синові. Звертаю увагу на те, щоб і замки, і ручки були міцними, а спинка твердою. Наразі нічого не купила, бо ціни кусаються. На ринку за більш-менш якісний наплічник правлять 350 гривень, дещо гірший можна купити за 280”, – каже жінка.
В крамницях ранці ще дорожчі: від 180 гривень коштують простенькі, з м’якою спинкою, а з кількома кишенями і твердою спинкою – до 400 гривень. Проте економити на ранці не варто, бо якщо в дитини виникнуть проблеми з хребтом, лікування обійдеться значно дорожче!

Приладдя: дешеве і дороге

 Кілька порад                                
* Не намагайтеся купити все й одразу – робіть це поступово.
* Не відкладайте всі витрати на кінець серпня.
* Складіть докладний список необхідного, щоб нічого не забути і не купити зайвого. 
* По приладдя ідіть обов’язково зі школярем. Інакше ризикуєте придбати зошити “відстойного” забарвлення і ранець з “ідіотським” малюнком.
* Нехай дитина запам’ятає 1 Вересня: коли вона прийде зі школи, почастуйте її тортом і влаштуйте невеличке родинне свято.
Не варто заощаджувати і на шкільному приладді. Від того, наскільки воно якісне, залежить, чи буде ваша дитина здоровою та успішною у навчанні. У Львові зошит на 12 аркушів коштує від 90 копійок (на гуртівні) до 1,5 грн (в крамницях чи супермаркетах), на 24 аркуші – від 1,5 до 3 грн, на 48 аркушів – від 4 до 6 грн. Знадобляться ще й обкладинки: для зошитів – від 3 до 6 грн за комплект, для підручників – від 8 до 15 гривень за комплект.
Якщо захочете придбати ще й фарби, пластилін, альбом для малювання і кольоровий папір, доведеться викласти ще 40 – 50 грн. Ціна найпростішого щоденника – 12 грн. Проте є й новинки за 40 грн  з обкладинкою – як у модного журналу. Всередині подані біографії модельєрів або ж прикріплений диск із піснями відомих виконавців. Але поспішати з купівлею щоденника не варто, бо майже кожна школа запроваджує окремий його зразок, і платити за такий щоденник доведеться в самому навчальному закладі.
Пенал можна придбати за 18 – 40 грн, ручку – і за 60 коп., і за 2 грн, ґумку та лінійку – за 2-3 грн, стругачку для олівців – за 1 грн. Ті, кому вибирати все це ніколи, можуть купити пенал, де є все перелічене приладдя. Але коштує він уже більш ніж 40 грн.
“Майже вся поліграфічна продукція – вітчизняного виробництва. Вона більш-менш якісна: папір у зошитах біленький, лінійки та клітинки чіткі. Олівці, ручки та фломастери – з Китаю. Ранці є і українські, і польські, і китайські”, – зазначає продавець крамниці Оксана.

Форма: в комплекті та окремо

Найдорожче обійдеться шкільна форма. Комплект на ринку і в крамницях дитячого одягу обійдеться у 400 – 700 грн. Найбільше одягу для школярів пропонують польські виробники, друге і третє місця займають китайські та вітчизняні.
Шкільна форма обійдеться в 400 – 700 грн
Шкільної форми як такої зараз немає: все – і штани, і піджаки, і спіднички, і сарафани – продають окремо. Наприклад, піджаки на одному з ринків Львова коштують 180 грн, є й дешевші – за 265, штани на хлопчика – від 150 грн, сарафан – від 220 до 285 грн. Крім того, до форми доведеться купити ще й блузку або сорочку (це ще як мінімум 120 – 150 грн), туфлі (140 – 200 грн), колготки (30 – 40 грн). Марія Калуш каже, що торік штани синові придбала трохи дешевше – за 150 грн.
Кольори шкільних комплектів залишаються незмінними – чорний, синій, бордовий. Кожна школа має свій. “Якою має бути шкільна форма, залежить від рішення ради навчального закладу, – каже головний освітянин Львова Галина Слічна. – Якщо шкільна рада вирішить, що в школі має бути форма певного кольору чи крою, батьки  повинні дотримуватися цих рекомендацій”.

 Дитина на зв’язку                          
Мобільний телефон для школяра – вже давно не розкіш, а необхідність. Зі слів батьків і вчителів, це дозволяє підтримувати постійний зв’язок з дитиною, що особливо важливо для успішної адаптації до процесу навчання після довгих літніх канікул.
Дорогий апарат купувати не потрібно. Найкращий варіант – бюджетний телефон з підтримкою основних функцій (дзвінки, смс-ки). Так у дитини буде менше спокус відволікатися від уроків та й батьківський гаманець не надто спорожніє: простий стильний телефон зараз можна придбати за 200 – 400 грн. Вдало обраний стартовий пакет допоможе звести до мінімуму витрати на дзвінки. Крім того, матимете змогу контролювати, де перебуває дитина, перевіряти, скільки грошей залишилося на телефоні вашого школяра, через свій мобільний. Щоб уникнути випадкових витрат, в тарифі повинні бути відключені дзвінки та повідомлення на короткі номери і доступ до інтернет-сервісів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8374 / 4.17MB / SQL:{query_count}