Найважливіше, щоб здоровою була душа

Цієї неділі УГКЦ відзначає День хворого

У третю неділю після Пасхи, що називається Неділею Розслабленого, Українська греко-католицька церква відзначає День хворого. Пов’язані з цим заходи мають на меті привернути увагу християнської спільноти та всього суспільства до недужих, їхніх родин та тих, хто полегшує їхні страждання, зокрема, медичний персонал і волонтерів.
За повідомленням Радіо Ватикану, цей захід відбувається в рамках Всесвітнього Дня хворого, який Католицька церква щороку відзначає 11 лютого, в день літургійного спогаду Матері Божої Люрдської. Деякі єпископські конференції з огляду на різні практичні проблеми домовились, що 11 лютого буде символом єдності Вселенської Церкви у молитві за хворих, натомість сам День хворого можна відзначати будь-коли. Згідно з Постановою Позачергового синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ від 16 січня 2006 року, УГКЦ в Україні відзначає День хворого у Неділю Розслабленого.
За повідомленням Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я цього року в той день організують низку заходів та подій, які відбуватимуться на кількох рівнях.
Скажімо, у неділю чи найближчими днями відбудуться пастирські відвідини єпархом або ж парохом лікувальних закладів та медичних установ. Благословення хворих та працівників медустанови, пастирські відвідини священиком важкохворих на парафії, уділення Святих Тайн, особливо Тайни єлеопомазання. Будуть організовані доброчинні акції для допомоги хворим, що проживають у парафії (збір одягу і грошей на ліки, добровільна здача крові тощо).
У неділю, 26 травня, літургію служитимуть разом із єктенією за хворих осіб, їхні родини, а також всіх недужих, які потребують опіки, та працівників медичної галузі. 

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я запрошує вірних на Другу всецерковну прощу “Дорогою зцілення” 26 травня 2013 р. до Унівської Святоуспенської лаври за утвердження в чесноті тверезості українського народу.
Вже другий рік поспіль ця комісія, в рамках роботи якої діє Рух “За тверезість життя”, збирає усіх небайдужих до подолання в Україні алкоголізму, наркоманії, залежності від азартних ігор на згадану всецерковну прощу до Унівської Святоуспенської лаври. Захід є загальноукраїнським – окрім Західного регіону, вже зголосилися приїхати прочани з Києва та Сум. Цього року прощу очолить кир Ігор Возьняк, митрополит Львівський. 
Цікаво, що в Унівській Святоуспенській лаврі перебувають останки митрополита Михайла Левицького, який ще в 1844 році видав звернення до священиків з детальною інструкцією того, як  засновувати товариства тверезості та вести книги тверезості.
Рух “За тверезість життя” почав відроджуватися в 2006-му, коли УГКЦ  стала організовувати у Західній Україні місії тверезості (виїзди у найвіддаленіші куточки для зустрічей із представниками виконавчої влади та активом села, проведення інтерактивних тренінгів для підлітків у навчальних закладах, звершення літургії в наміренні зцілення залежних від алкоголю, започаткування “Золотої книги тверезості”, надання індивідуальних консультацій залежним та їхнім родинам).

Програма прощі
11.00 – літургія;
13.30 – молебень;
– молитва за зцілення залежних;
– чин Малого освячення води;
– благословення свяченою водою; 
– перенесення ікони “Невичерпна Чаша” до храму; 
– мируванння в храмі.
Спілкування в групах (тривалістю до 2-х годин) за потреби: залежні, рідні та близькі залежних, молодь.
Свідчення зціленого від алкогольної залежності.
Складання присяги в “Золоту книгу тверезості”.


Молитва за хворого 
О мій Боже, хворий, що перед Тобою, прийшов просити Тебе про те, що здається йому найважливішим; про те, чого він так гаряче прагне, що він вважає для себе найважливішим.
Але ти, Боже, наповни його серце такими словами: “Найважливіше, щоб здоровою була душа”. Господи, нехай здійсниться у всьому Твоя свята воля над хворим! Якщо ти хочеш, нехай він одужає. А якщо Твоя воля, щоб він далі ніс свій хрест – нехай буде так! Просимо Тебе і за нас, що молимося за хворого: очисти наші серця, зроби нас гідними того, щоб через нас Ти міг роздавати всім Свої святі ласки. Зміцни цього хворого і полегши його страждання.
Нехай здійсниться на ньому Твоя свята воля! Вияви, Господи, на ньому Твою Божественну любов і допоможи мужньо нести свій хрест.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6704 / 4.11MB / SQL:{query_count}