Аби не було нудно в черзі

Веселі ігри допоможуть розважитися під час довгого чекання

Черги за продуктами чи одягом, на щастя, відійшли в минуле, проте іноді все-таки доводиться питати “Хто останній?”, прийшовши, приміром, до Ощадбанку, аби заплатити за комунальні послуги, в поліклініку, щоби потрапити до лікаря під час проходження медогляду, в жек – для одержання потрібної довідки тощо. У таких чергах дуже часто можна бачити матерів із малюками. І аби діти не нудилися, не плакали, даємо кілька порад, як їх можна зацікавити та розвеселити.    

Фізичні вправи 

Розправте плечі і трохи підніміть підборіддя. А тепер ставайте навшпиньки – щораз вище! Трішки так постійте і різко станьте на п’яти. У кого каблучки голосніше цокнули – в мами чи доньки? Після кількох таких вправ зникає важкість і втома.

“Таємне” тренування 

Головна і єдина умова – всі вправи виконуються якнайповільніше. І “працювати” можна з будь-якою частиною свого тіла. Отож, тренуємо м’язи живота. Повільно вдихайте, рахуючи до шести, і весь цей час повільно втягуйте живіт. Втягнули? Протримайтеся у такому положенні, рахуючи до шести. Тепер повільно-повільно розслабляйте м’язи, повертаючи живіт у початкове положення. 
За цим же принципом можна напружувати та розслабляти інші м’язи. По-науковому це називається “статична гімнастика”. Тренуйтеся – і тілу корисно, і час не згаєте.

Згадуємо деталі  

Існують вправи, що добре тренують ментальну пам’ять. Уважно подивіться на щось або когось із півхвилини. Потім відверніться і перерахуйте, що помітили та запам’ятали. Хто більше? Опісля поверніться і перевірте, чи правильно все сказали. Наприклад, скільки людей стоїть біля вікна? У яких позах? Скільки чоловіків, а скільки жінок? Чи є діти? Що вони роблять? У який бік дивляться? У кого в руках пакет? Які годинники мають люди? У кого є мобільний телефон? До речі, найкраще запам’ятовується те, що нас найбільше зацікавило. 

Фантазуємо разом 

Це чудове тренування правої півкулі мозку і одночасно відпочинок для лівої. У дітей добре розвинена уява, а от у дорослих з цим інколи виникають проблеми. А може, й ні? Виберіть людину з черги і уявіть її кимсь або чимсь іншим. Наприклад, ось цей чоловік – якась тваринка, а ця жінка – пташка чи дерево. На кого ж вона найбільше схожа?
Можна пофантазувати, з якими тваринами ця людина дружить, звідки вона родом, навіщо сюди прийшла… 

Придумуємо казки

 Цікаві історії можна вигадувати про речі, що нас оточують, навіть якщо на перший погляд вони здаватимуться не зовсім “придатними” для казки. Ось, наприклад, придумайте розповідь про банкомат. 
“Жив собі банкомат... І набридло йому стояти на місці. Ось він і вирішив подорожувати. Якось уночі взяв і пішов...” А що далі? “Прийшли вранці люди і побачили...” А що побачили люди? Що подумали і сказали? А може, пішли шукати (і куди, і що там знайшли)? А може, вирішили пожити без грошей (і що з цього вийшло)? А може, найняли детектива-добермана, і той узяв якийсь інший, підозрілий слід?

Римуванки 

Складайте смішні вір­шики, а якщо відразу не виходить, просто придумуйте всякі рими. Наприклад, “корабель – щабель”, “акварель – спанієль”, “банан – отаман”. А потім спробуйте складати строфи з цих рим. До речі, було б добре мати при собі блокнот і ручку. А раптом вийде маленький шедевр?

Вгадайки 

Нехай хтось один назве три прикмети якоїсь людини з черги, а другий вгадує, яку людину той перший має на увазі. Наприклад: кучеряве волосся, сумка на ремінці, каблучка на пальці. Завдання можна ускладнити умовою, що людину в черзі не можна шукати очима, а треба згадати по пам’яті.
За матеріалами adalin.mospsy.ru
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7066 / 4.1MB / SQL:{query_count}