Відзавтра – Різдвяний піст

Християни починають духовну підготовку до Різдва

Християни починають духовну підготовку до Різдва

Завтра, 28 листопада, починається Різдвяний піст, який ще назвають Пилипівкою, бо він починається на наступний день після святкування пам’яті святого апостола Пилипа. Цей піст триває сорок днів, як і перед Пасхою. 

Перші згадки про нього походять із V ст. з теренів сучасної Франції, у традиції Східної церкви він з’явився на століття пізніше, а став зальною практикою лише у IX ст. 

Різдвяний піст став для церкви символом молитов та постів старозавітних патріархів і пророків, які з тугою очікували приходу Месії. Під час цього посту церква, бажаючи скріпити своїх вірних прикладом святих Старого й Нового Завітів, вшановує пам’ять деяких пророків, а дві останні неділі присвячені всім старозавітним праотцям та отцям.

Різдвяний піст є насамперед приготуванням до чогось величного та святого, до приходу у світ Спасителя. Раніше постилися строго – була заборона на м’ясо, набіл, яйця та іншу скоромну їжу, лише в суботу та неділю дозволялося вживати олію й рибу. 

Сьогодні церква зробила менш суворими колись строгі пости й залишила їх радше добрій волі вірних, більше наголошуючи на духовних практиках. 

“Піст не є боротьбою з тілом, бо тіло не є протилежністю до Духа. Оскільки ми є тілесно-духовними, то й те, й інше покликане жити з Богом. Тому піст і аскеза не для того, щоб тіло знищити і звільнити дух. Наші тілесні обмеження не є проти тіла, а лише мають на меті інтегрувати наше тілесне життя з духовним”, –  каже “Пошті” духівник Українського католицького університету о. Ігор Пецюх. 

За його словами, сьогодні церква головними аспектами визначає небайдужість до ближнього, внутрішню заангажованість людини в молитовне життя, в милостиню, в добрі діла. 

А відмовитися християнин має від того, що заважає нам бути ближчим до Господа та до наших рідних. Важливо проаналізувати, яким речам присвячуємо найбільше часу, який мали б віддати своїм рідним та близьким, провести в молитві. А добрим підсумком посту стане внутрішня, духовна зміна.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6985 / 4.08MB / SQL:{query_count}