“Точка неповернення”

Нафтові монархії Перської затоки фінансують та озброюють сирійських повстанців.

Нафтові монархії Перської затоки фінансують та озброюють сирійських повстанців.

Як пише The Washington Post, йдеться про десятки мільйонів доларів. Зброя закуповується, в основному, на “чорному” ринку, а також нелегально зі складів самої сирійської армії. 
Потік іноземної допомоги став настільки потужним, що деякі райони Сирії, як пише The Washington Post, буквально “завалені зброєю”. Крім цього, свої канали переправки військового спорядження в Сирію відкрили “брати-мусульмани”. Вони закуповують вогнепальну зброю й боєприпаси на кошти численних ісламських благодійних фондів та приватні пожертви. 
Цікаво, що Сполучені Штати напряму сирійським повстанцям не допомагають, однак постійно контактують з різними опозиційними групами та гідних, на їх думку, кандидатів “виводять” на постачальників зброї з країн Перської затоки. Одночасно із цим американці ведуть неофіційні переговори з курдами, які становять більшість населення на північному сході Сирії. Вашингтон вивчає можливість відкриття ними “другого фронту” опору, щоб відтягнути частину сил сирійської армії від центральних районів країни, де відбувається більшість антиурядових виступів. 
За даними The Washington Post, на саміті країн НАТО, що відбудеться наприкінці травня в Чикаго, Туреччина може підняти питання про створення на півночі Сирії буферної зони, захищеної від сирійської військової присутності. Анкара має намір з’ясувати, чи готові її союзники по Північноатлантичному альянсу підтримати такий крок, що означатиме фактичну окупацію частини Сирії. Співрозмовники The Washington Post стверджують, що всі ці ініціативи стали втілюватися в життя після фактичного провалу міжнародної місії спостерігачів від ООН. За словами західних дипломатів і чиновників, спостерігачі так і не змогли домогтися припинення насильства в Сирії, тому в хід пішли інші засоби впливу на режим Башара Асада. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2925 / 4.07MB / SQL:{query_count}