Землетрус і повінь

Учора зранку трусило Грузією та Азербайджаном.

Учора зранку трусило Грузією та Азербайджаном.

Причому в Тбілісі підземні поштовхи магнітудою 5,8 бала за шкалою Ріхтера (найвища позначка – 12) спричинили справжню паніку. Були терміново перервані заняття у школах і вишах, багато організацій розпустили своїх працівників по домівках. 
На момент підготовки цього матеріалу до друку інформації про руйнування або постраждалих не надходило. Натомість у сусідньому Азербайджані все минуло спокійно, адже епіцентр землетрусу припав на гірську місцевість, де немає населених пунктів. Поштовхи відчувалися і в Дагестані, щоправда, тут вони були значно слабші.
А в Бразилії інша напасть – повінь. Через вихід з берегів кількох річок, зокрема Амазонки – найбільшої річки світу – було евакуйовано більше 74 тисяч сімей. У деяких місцях рівень води піднявся на дев’ять метрів. Причиною стихійного лиха стали рясні дощі, що не припиняються від березня. У 32 містах на півночі Бразилії оголошено надзвичайний стан, місцева влада попросила допомоги у федерального уряду. Найбільше постраждало місто Бенджамін Констант – при населенні близько 30 тисяч осіб з нього були евакуйовані 10 тисяч жителів. За словами представників місцевої цивільної оборони, населений пункт майже повністю залитий водою і фактично перетворився на бразильську Венецію. Водна стихія знищила значну частину врожаю, вирощеного місцевими селянами. Влада вже оголосила про виділення фінансової допомоги постраждалим у розмірі приблизно 200 доларів на сім’ю. У райони стихійного лиха терміново завозять продукти харчування та медикаменти, спеціальні бригади лікарів проводять профілактичну роботу, щоб не допустити поширення інфекційних захворювань серед населення. Саме епідемії найбільше побоюється бразильське міністерство з надзвичайних ситуацій, адже в тутешньому кліматі хвороби мають здатність поширюватися дуже стрімко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4218 / 3.97MB / SQL:{query_count}