Спорт і політика

Запалення олімпійського вогню для Олімпіади в Пекіні не обійшлося без скандалу

Як би не намагалися спортивні функціонери відсторонитися від політичної ситуації у світі, політика все одно втручається в життя спорту. 18 жовтня в Греції стартувала традиційна естафета олімпійського вогню зимових Ігор-2022 в Пекіні. Однак почалась вона з великого скандалу та арештів протестувальників. Далеко не всім у світі подобається ідея проведення Олімпіади в столиці Китаю.
Вогонь зимових Олімпійських ігор – 2022 був запалений в Стародавній Олімпії. Полум’я, яке через чотири місяці запалає над головною ареною Ігор в Китаї, за традицією отримане в древньому храмі Гери від сонячних променів за допомогою параболічного дзеркала.
Однак напередодні церемонії запалювання олімпійського вогню в Афінському акрополі поліція затримала двох учасників протесту проти проведення Олімпіади-2022 в Пекіні. Ними виявилися прихильниці руху No Beijing – 2022, громадянки США, які виступають за скасування Олімпіади в Пекіні через політику влади Китаю, що порушує права національних меншин.
В історичне місце дівчата пройшли за квитками, згодом забралися на вищу точку та спробували розвісити банери. Вони вигукували «Ні Пекіну-2022», «Вільний Тибет» і «Немає свободи – немає Ігор», поки їх не затримала поліція. Скандальний інцидент тривав близько 10 хвилин.
Одна зі затриманих – 18-річна Цела Зоксанг, яка називає себе тибетською та американською активісткою, зазначила: «Рішення МОК надати Китаю право на проведення зимової Олімпіади є схваленням жорстокого порушення прав людини комуністичною партією Китаю щодо Тибету, уйгурів і гонконгців. МОК прекрасно знає про те, що відбувається, але вони надали перевагу грошам, а не людській гідності. Настав час, щоб міжнародне товариство та люди з совістю об’єдналися і бойкотували Олімпіаду в Пекіні. Менше буде сприйнято як явне схвалення геноциду в Китаї».
«Нагороджуючи уряд Китаю честю провести Олімпійські ігри, МОК вчергове сигналізує світу про те, що вважає нормальним заплющувати очі на геноцид і злочини проти людини в Гонконзі, Тибеті, Східному Туркестані та Внутрішній Монголії», – розповіла друга протестувальниця, ім’я якої не розголошується.
У день церемонії запалювання олімпійського вогню теж не обійшовся без протестів і затримань. Перед початком заходу поліція заарештувала чотирьох активістів, які розгорнули прапор Тибету і плакат «Ні геноцидним Іграм». Цього разу учасники протесту були родом з Тибету.
Також повідомляється, що незадовго до церемонії відкриття поліція заарештувала ще чотирьох громадян Тибету, які, щоправда, до церемонії не дісталися. Їх затримали в автомобілі без номерних знаків недалеко від місця проведення традиційного святкування.
Протести, пов’язані з «тибетським питанням», відбувались і перед пекінською Олімпіадою у 2008 році. До того ж тоді в результаті масштабних акцій в Лондоні, Парижі та Сан-Франциско затримали кілька десятків протестувальників, а під час естафети олімпійського вогню учасники акції неодноразово намагалися загасити факел.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4286 / 3.98MB / SQL:{query_count}