Серфінг розбрату

Оргкомітет Олімпіади-2024 має намір відправити частину змагань за 15 700 кілометрів від французької столиці

Оргкомітет літніх Ігор 2024 року, які проходитимуть у Парижі, може ухвалити рішення про проведення змагань із серфінгу, що дебютують у олімпійській програмі вже у 2020 році в Токіо, на Таїті. Тобто приблизно за 16 тис. км від французької столиці. Проти цієї ініціативи раніше вже виступав Міжнародний олімпійський комітет (МОК), президент якого Томас Бах закликав все-таки дотримуватися концепції компактних Ігор. Але якщо французька сторона буде наполягати, оргкомітет та МОК опиняться в стані конфлікту.
Змагання з серфінгу Олімпіади 2024 року, яку прийме Париж, можуть пройти на іншому кінці світу. Як повідомляє AFP з посиланням на джерела, знайомих із перебігом обговорення, паризький оргкомітет схиляється до того, щоб віддати турнір серфінгістів (дебют цього виду спорту в олімпійській програмі відбудеться раніше, у 2020 році в Токіо) Таїті. Зазначимо, що заявки подали також розташовані в самій Франції, а не на її заморських територіях, Біарріц, департамент Ланди і містечко Лакано, вибір на користь яких видавався би більш логічним. До того ж минулого літа президент МОК Томас Бах, коментуючи можливість проведення турніру серфінгістів на Таїті, фактично відкинув цю ідею. Він зауважив, що “хоч і не вдавався у подробиці пропозиції”, все ж вважає, що “у разі, коли є два варіанти, один із них дає спортсменам можливість бути ближчими до серця Олімпіади, саме з їхніх інтересів і потрібно виходити”. Однак французька сторона, схоже, має намір наполягати на своєму.
Питання про місце проведення змагань із серфінгу буде обговорюватися на виконкомі МОК, засідання якого завершилося вчора, 5 грудня. Остаточне рішення може бути ухвалене вже 12 грудня.
Перенесення турніру зі серфінгу на тисячі кілометрів від столиці Ігор стане безпрецедентним кроком. В історії олімпіад вже був випадок, коли частина змагань проходила на іншому континенті. У 1956 році через суворий карантин на ввезення тварин, який діяв в Австралії (столицею Олімпіади був Мельбурн), змагання з кінного спорту довелося перенести в Стокгольм. Але це був вимушений крок. А зараз оргкомітет Ігор в Парижі, маючи на вибір відразу кілька варіантів, схиляється до найбільш суперечливого, але укладають в параметри, розроблені самим же МОК. Мовиться про “Порядок 2020”, програмний документ МОК. У ньому, зокрема, йдеться про те, що заради скорочення витрат на організацію Ігор розумно віддавати частину змагань іншим містам або навіть іншим країнам. Ніяких обмежень на відстані, що розділяють їх, в ній не міститься.
До слова, використання Таїті як місця проведення змагань із серфінгу якраз дозволить заощадити, що для Парижа важливо, оскільки спочатку запланований бюджет Ігор 6,5 млрд євро вже збільшений на 500 млн євро і, як показує практика, ще неодноразово буде переглянутий в бік збільшення. Адже будувати споруди на Таїті не треба. Острів стабільно приймає турніри високого рівня і вже якось впорається зі змаганнями на 48 учасників.
З огляду на позицію Томаса Баха, а також нещодавній скандал із марафоном Ігор-2020 року, який всупереч активній протидії японської сторони був перенесений з Токіо в Саппоро, не можна виключати, що рішення паризького оргкомітету провести змагання серфінгістів на Таїті призведе до конфлікту між МОК і оргкомітетом Олімпійських ігор 2024 року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0906 / 4.08MB / SQL:{query_count}