Українські “діамантові” медалі

В столиці Катару Досі відбувся 1-й етап легкоатлетичної “Діамантової ліги”. Вдалі виступи у цих престижних змаганнях мають особливе значення для спортсменів, оскільки запрошення на ці турніри отримують лише найсильніші

фото: IAAF
Цього року у Досі виступили відразу чотири представниці України, троє з них піднялися на п’єдестал пошани!Без сумніву, головною сенсацією турніру став тріумф 17-річної Ярослави Магучіх, яка оформила собі титул наймолодшої переможниці в історії “Діамантової ліги”. Десь українці допоміг той факт, що у секторі стрибунів у висоту не було непереможної Марії Ласіцкене, однак присутня була срібна призерка Ігор 2016 Мірела Демірева з Болгарії, досвідчена Айрін Пальшіте з Литви, амбітні Еріка Кінсі зі Швеції та Ана Шимич з Хорватії.
Але юна українка не зніяковіла та виграла змагання з пристойним відривом від конкуренток. Взявши з другої спроби 1.96, Магучіх встановила особистий рекорд на відкритих аренах (у закритих її найкращий результат становить 1.99) І виконала олімпійський норматив Токіо-2020. “Срібло” та “бронзу” з результатом 1.91 завоювали Демірева і Кінсі, а ось Пальшіте здолала лише скромний 1.88 і фінішувала шостою.
“Дуже здивована, що перемогла, адже я була наймолодшою учасницею змагань, – прокоментувала Ярослава Магучіх свій успіх офіційному сайту ФЛАУ. – Однак надзвичайно рада і цій перемозі, і особистому рекорду, і олімпійському нормативу”.
Грандіозний успіх юної співвітчизниці підтримала інша стрибунка, але вже у довжину – Марина Бех-Романчук. У цьому секторі суперництво ще більше розгорілося. У п’ятій спробі, полетівши на 6.74, українка вирвалася в лідери, але, як виявилося, лише на кілька хвилин. Адже ця ж спроба стала максимально результативною для Катерін Ібаргуен з Колумбії.
У Досі олімпійська чемпіонка в потрійному стрибку вирішила виступити у класичній дисципліні і, як бачимо, була успішною і тут, вигравши турнір з результатом 6.76. Отже, Бех-Романчук піднялася на “срібну” сходинку п’єдесталу, що, безумовно, теж почесно.
І, нарешті, третє місце в бігу з бар’єрами на 400 метрів завоювала Анна Рижикова, яка подолала дистанцію за 54,82 секунди, поступившись лише, відповідно, бронзовій призерці і чемпіонці Олімпіади-2016 – американкам Ешлі Спенсер і Далайлі Мухаммад. “Родзинкою” ж успіху Рижикової стало виконання її олімпійського нормативу Ігор-2020 року, який складає 55,40. Так що арена в Досі, яка, до речі, готується прийняти чемпіонат світу поточного сезону, стала щасливою і для неї.
Єдиною ж з українок, яка не зуміла підтримати медальний успіх землячок, виявилася Ольга Ляхова. У забігу на 800 метрів вона показала лише 11-й результат – 2.03,38. Для порівняння: переможниця забігу – сумнозвісна своїм підвищеним в організмі рівнем тестостерону Кастер Семеня з ПАР фінішувала з феноменальним результатом – 1.54,98.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8554 / 4.09MB / SQL:{query_count}