Маємо те, що маємо

Збірна України з хокею ледь зберегла прописку в дивізіоні IB

фото: IIHF
Провалом завершився для збірної України з хокею Чемпіонат світу в дивізіоні IB, який проходив у столиці Естонії Таллінні. Наша команда під керівництвом Андрія Срюбка завершила виступи на передостанньому місці, на щастя, зберігши прописку на третьому рівні ієрархії ЧС. “Синьо-жовті” знову, як і рік тому в Каунасі, зуміли набрати лише 4 очки у 5 матчах. Українці програли збірним Японії (2:3), Румунії (1:5), Польщі (3:7), Естонії (3:4 в овертаймі) і перемогли лише збірну Нідерландів (8:1).
Турнір коротко оцінив наставник збірної Андрій Срюбко на офіційному сайті Федерації хокею.
“Не допомогла нам десь дисципліна – це вже на втомі зіграли. Звичайно, я дав свої рекомендації хлопцям після гри, щоб на майбутнє вони більш вимогливо до себе ставилися, і тоді у нас буде все в порядку. Також сказав їм, що у них великий потенціал, просто іноді, скажімо, коли ти не вимогливий до себе, то настає період, коли трапляються видалення, накопичується втома. Тоді не вистачає функціоналу в грі.
Відсутність Пересунька, Даниленка та Коваленка? Я про цих трьох молодих людей можу вже книгу написати. Це хороші хлопці з великим потенціалом, тільки з ними треба дуже багато працювати.
Повторюся – хлопці повинні набагато вимогливіше ставитися до себе, де б вони не грали. Функціональні дані треба підтримувати, щоб бути на хорошому рівні. Це один з факторів, якого не вистачало. Якщо немає функціоналу, то малюй, пиши – це не буде виконуватися.
Чи було виконано завдання-мінімум? Я був налаштований на перемогу. Коли закінчилася остання секунда останньої гри, тоді я в реалії опустився”, – сказав Срюбко.
Оцінив виступ команди та загальні тенденції у вітчизняному хокеї також і екс-наставник збірної України Олександр Куликов у коментарі газеті “Сьогодні”.
“Могли б зіграти і сильніше. Не було відчуття, що команда показує свій максимум, – вважає Олександр Петрович. – Відверто кажучи, виграти дивізіон нам було складно, але ще когось “цепанути”, набрати на 2-3 очка більше – цілком під силу. Хоча загалом тенденція невесела. Ну, дивіться: 6 років тому, коли я очолював збірну, ми на домашньому Чемпіонаті світу в Донецьку грали в цьому ж дивізіоні практично в тій же компанії – проти Польщі, Румунії, Естонії, Голландії. Тоді ми всіх виносили – 5 перемог в 5 матчах. А зараз майже всім програли і боролися за те, щоб не опуститися ще нижче. У чому проблема? Вона на поверхні: внутрішній чемпіонат став за ці роки значно слабкішим. Колись наші найкращі команди грали в чемпіонатах Росії, Білорусі. А зараз варимося у власному соку. Не випадково на перших ролях у збірній хлопці, які грають в сильніших чемпіонатах, той же Андрій Міхнов (чемпіон Польщі). Ні, талановиті хлопчаки у нас, як і раніше, є, але їх не так багато і вони не так швидко ростуть, у них просто немає можливості прогресувати. До того ж у нас не вистачає ковзанок і кваліфікованих тренерів. Це питання порушується вже багато років, але продовжує залишатися актуальним. Тому сьогодні маємо те, що маємо. І якби в цих умовах ми б виграли дивізіон, це було б справжнім дивом”.
Стосовно загального результату турніру, в якому сенсаційну перемогу здобула збірна Румунії, у складі якої на головних ролях троє колишніх українців, то на думку Куликова, румуни здивували усіх.
“Мало хто очікував, що румуни випередять поляків і японців, явних фаворитів, – зазначив Олександр Куликов. – Пригадую, ми раніше румунів ніколи і всерйоз не сприймали, подумати не могли, що вони можуть створити якісь серйозні проблеми. А зараз ми не просто програємо їм в одну шайбу, а отримуємо від них 1:5. І, зазначу, не останню роль у цій трансформації зіграли наші колишні хлопці – Борисенко, Ємельяненко, Буточнов. Всі вони свого часу у мене грали і в клубах, і в збірній. Але потім випали з поля зору тренерів нашої національної команди, отримали румунське громадянство, і зараз тягнуть на собі всю їхню збірну. Як то кажуть, немає пророка у своїй вітчизні”.
Наступного року суперниками України в дивізіоні IB будуть Польща, Японія, Естонія, Литва і Сербія. Місце проведення турніру визначать через тиждень на конгресі ІІХФ у Братиславі.
Зазначимо, що після завершення дорослих чемпіонатів світу з хокею в дивізіонах IA і IB визначилися всі суперники збірної України в майбутньому сезоні-2019/2020. Наші національна, молодіжна (U-20) і юніорська (U-18) команди виступлять на чемпіонатах світу в дивізіоні IB, а жіноча збірна України – в дивізіоні IIB.
Суперниками національної збірної України стануть команди Литви, Польщі, Японії, Естонії та Сербії. Місце проведення ЧС-2020 визначать на конгресі IIHF.
Суперники молодіжної збірної України: Франція, Польща, Угорщина, Італія, Естонія.
Суперники юніорської збірної України: Австрія, Угорщина, Італія, Словенія, Польща.
Суперники жіночої збірної України: Австралія, Нова Зеландія, Ісландія, Туреччина, Хорватія.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8547 / 4.11MB / SQL:{query_count}