Справа Мораеса

Скандал навколо натуралізації бразильця набирає обертів

Запрошення у збірну України бразильця Жуніора Мораеса наразі не принесло якихось позитивних дивідендів, проте негативу від натуралізації гравця зараз чимало. Скандал навколо Мораеса може позбавити збірну України чотирьох набраних очок. Але поки все виглядає так, що шанси отримати дискваліфікацію не дуже великі. Якщо ж УЄФА покарає українців, є ймовірність того, що технічні поразки отримає також збірна Люксембургу.

Полум’я скандалу

Кілька днів тому португальське видання Mais Futebul припустило, що Жуніор не мав права грати за національну збірну України, оскільки не жив у цій країні безперервно протягом 5 років. За цю новину зачепилися представники Федерацій футболу Португалії та Люксембургу. Поки португальці розмірковували, люксембуржці зробили перший крок. Голова Федерації футболу Люксембургу повідомив, що організація подасть скаргу через гру Мораеса за українську збірну. І у вівторок цю скаргу відправили в УЄФА.
“Після гри з Україною федерація була проінформована про те, що існують серйозні сумніви щодо можливості участі в матчі Жуніора Мораеса. Вивчивши цю інформацію і відповідні правила ФІФА, ФЛФ (FLF – Federation luxembourgeoise de football) звернулася до УЄФА з проханням переглянути результат матчу Люксембург – Україна”, – зазначено в заяві, оприлюдненій на офіційній сторінці ФЛФ.
Згодом була і скарга від португальців.
УЄФА на своєму офіційному сайті підтвердила отримання протестів від Федерацій Португалії та Люксембургу у справі Жуніора Мораеса, пов’язаних з його натуралізацією.
Протест був поданий у контрольний, етичний і дисциплінарний органи УЄФА, який ухвалить рішення з цього питання на одному з наступних засідань, дата якого поки залишається невідомою.

ФФУ зберігає спокій

Про те, що немає підстав сумніватися в правильності натуралізації Мораеса, “Львівська Пошта” писала у номері №24 (2139) від 27.03.2019 року. Зберігають спокій і Федерації футболу України.
Генеральний секретар Федерації футболу України Юрій Запісоцький зробив офіційну заяву щодо ситуації зі скандалом навколо натуралізації Жуніора Мораеса. За словами представника організації, все було зроблено за правилами, що раніше підтвердили фахівці з УЄФА і ФІФА.
“Хочу підкреслити, що під час розгляду питання про запрошення Жуніора Мораеса в збірну України для підготовки і участі в матчах з Португалією та Люксембургом ми проаналізували ситуацію з отриманням футболістом громадянства України. Також були проведені консультації з фахівцями з УЄФА і ФІФА, які підтвердили правомірність запрошення Мораеса до складу збірної України”, – цитує Запісоцького офіційний сайт ФФУ.
“Тому ми просимо вболівальників зберігати спокій до винесення остаточного рішення УЄФА. Я впевнений, що Комітет з дисциплінарних та етичних питань УЄФА, ознайомившись з аргументацією ФФУ щодо цього питання, залишить без змін результати перших двох матчів збірної України у відборі до Євро-2020”.
Сам футболіст вже встиг заявити, що не переймається через скандал. “Все нормально. У Федерації все перевірили, перш ніж я вийшов грати за збірну України”, – заявив форвард виданню segodnya.ua.

Скринька Пандори

Найцікавіше в цій ситуації те, що по суті люксембуржці відкрили скриньку Пандори, оскільки за бажання українці також можуть подати протест через натуралізацію гравця збірної Люксембургу, а саме 23-річного півзахисника Жерсона Родрігеса. Того, хто забив переможний гол як у матчі проти Литви, так і в матчі проти України (щоправда, цього разу у власні ворота).
Родрігес – етнічний португалець, уродженець міста Прагал. Люксембурзьких родичів у нього немає. Виховувався Жерсон у французькому “Метці”, до Великого Герцогства перебрався в 2013 році, але з серпня 2017 року він виступає за межами країни, яка надала йому друге громадянство. Початок сезону 2017/18 Родрігес відіграв за голландський “Телстар”, наступний рік провів в молдовському “Шерифі”, а минулої зими підписав контракт з японським клубом “Джубіло Івата”.
І не треба бути математиком, щоб порахувати, що люксембурзька кар’єра Родрігеса тривала менше п’яти років. І якщо Мораес, хоча б технічно (згідно українського законодавства), має п’ять років, прожитих в країні, то Родрігес, які б не були закони Великого Герцогства, ці п’ять років, необхідних за регламентом ФІФА, взагалі не має.
І якщо українець ніби порушив закон тільки зараз, то Родрігес точно порушує з березня 2017 року, коли вперше зіграв за Люксембург (проти Франції).
І цікаво, чи захочуть ті самі литовці, яким, як уже мовилося, півзахисник “Джубіло Івати” 22 березня забив переможний м’яч, подати протест?
Якщо це станеться, якщо УЄФА стане на бік тих федерацій, які подали і можуть ще подати протест, не виключений унікальний сценарій – коли технічні поразки зарахують обом учасникам одного з матчів (Україна та Люксембург).
Наразі, зазначимо, що збірна України після 2 турів з 4 очками очолює групу В. Наступний поєдинок команда Андрія Шевченка проведе 7 червня проти Сербії, а 10 червня знову зустрінеться з Люксембургом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.1275 / 4.1MB / SQL:{query_count}