Жовте світло боксу, зелене – самбо

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заморозив плани з проведення боксерського турніру на Олімпіаді-2020 у Токіо, повідомляє офіційний сайт організації. Це рішення сьогодні ухвалив виконком МОК, який пройшов в Токіо. Причина – розслідування діяльності Міжнародної асоціації любительського боксу (AIBA).
Засідання виконкому МОК відбулось в п’ятницю. Головне питання – розгляд статусу боксу в олімпійській програмі майбутніх Ігор. МОК вже давно намагається домогтися від AIBA виконання ряду вимог, які гарантують, що в роботі організації після зміни її керівництва не буде темних плям, які кидають тінь на весь олімпійський рух.
Оскільки AIBA не надала переконливих даних, МОК заморозив плани з проведення боксерського турніру на Іграх 2020 року в Токіо. МОК не влаштувала доповідь AIBA з питань управління, фінансів. Разом з тим він визнав прогрес AIBA в області суддівства і антидопінгу.
МОК призупинив фінансування AIBA, продаж квитків, затвердження та впровадження кваліфікаційної системи, тестових заходів і остаточне доопрацювання графіка змагань. AIBA заборонено використовувати олімпійські об’єкти та символи для рекламних матеріалів.
Ключову роль в цій історії відіграє глава AIBA Гафур Рахімов, якого обрали президентом в листопаді на конгресі в Москві. Перед виборами МОК рекомендував Рахімову не обиратись на посаду глави міжнародної федерації, оскільки той перебуває під санкціями Міністерства фінансів США через можливу причетність до кримінального світу. Однак росіяни так хотіли свого керівника, що все ж проштовхнули Рахімова на цю посаду.
Цікаво, що саме росіяни, а не Рахімов, зараз активно коментують рішення МОК і можливу відставку нинішнього президента.
“Гадаю, що бокс зберігає шанси залишитися в програмі Олімпійських ігор, – заявив генеральний секретар Федерації боксу Росії Умар Кремлев. – У AIBA зараз стабільне фінансування, багато питань, що існували раніше, зняті. Національні федерації на минулому конгресі зробили свій вибір, його потрібно поважати. Водночас в разі небезпеки для боксу президент AIBA Гафур Рахімов готовий піти, про що він заявляв”.
Наступного разу це питання виконком МОК може розглянути на засіданні в березні, проте очевидно одне: останній термін для ухвалення рішення – найближча сесія МОК, яка відбудеться в 2019 році в швейцарському місті Лозанна. Вона пройде всього за 14 місяців до старту Ігор.
МОК створив спеціальний комітет з розслідування діяльності AIBA, який очолив член виконкому організації, глава Об’єднаного світу боротьби Ненад Лаловіч. Свого часу спортивна боротьба також ризикувала втратити місце в олімпійській програмі, тож у серба є розуміння реформ, які необхідні боксу.
Одночасно на засіданні Виконавчого комітету МОК самбо тимчасово визнали олімпійським видом спорту. Вперше про намір увійти в олімпійську сім’ю представники самбо оголосили в 2009 році, але з того часу всі їхні зусилля були марними, до нинішнього засідання Виконкому МОК.
Це визнання від Міжнародного олімпійського комітету в найближчому майбутньому дозволить самбо увійти в олімпійську програму і отримувати щорічне фінансування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9408 / 4.36MB / SQL:{query_count}