О Париж...

Французька столиця претендує на проведення Літньої Олімпіади-2024

Європейський парламент підтримав заявку Парижа на проведення літніх Олімпійських ігор у 2024 році. За інформацією Insude The Games, 6 червня в Брюсселі в групі Європарламенту по спорту, французькою делегацією за участю члена комітету кандидатури Парижа на Олімпіаду-2024 Бернара Лапассе та глави Мінспорту країни Лори Флессель, був представлений заявочний проект на Ігри.
Відзначається, що після ознайомлення з проектом підтримку йому висловили глава Європарламенту Антоніо Таяні та співголови групи з питань спорту Марк Тарабелла і Сантьяго Фісас.
“Ми дуже раді, що зуміли надати наш проект Європарламенту, а також щасливі в зв’язку з тим, що він був тепло зустрінутий членами комісії та президентом Таяні. Підтримка Європейського парламенту говорить про те, що навколо нашої кандидатури є загальне єднання – воно показує, що наш проект несе в собі цінності, які об’єднують нас як європейців. Я пишаюся тим ентузіазмом, який зустрічає нашу заявку в деяких органах, зокрема в Європарламенті”, – заявила після засідання Флессель, дворазова олімпійська чемпіонка з фехтування, призначена главою міністерства спорту Франції лише місяць тому.
Примітно, що це стало першим випадком в історії, коли заявку на проведення Ігор було заслухано в Європейському парламенті.
Нагадаємо, що за право проведення літньої Олімпіади в 2024 році Парижу належить поборотися з Лос-Анджелесом – до недавнього часу прийняти Ігри-2024 хотіли також Бостон, Гамбург і Будапешт, але в підсумку, з різних причин відкликали свої кандидатури. При цьому фаворитом перегонів є саме столиця Франції: раніше в західних ЗМІ з’явилася інформація, що Міжнародний олімпійський комітет планує віддати літню Олімпіаду Парижу, так як в Європі в останній раз змагання проходили ще в 2012-ому – в Лондоні.
У разі схвалення даного рішення, каліфорнійському місту, Лос-Анджелесу, МОК гарантує право на проведення зимових Ігор-2026.
Офіційно ж про те, де пройдуть Олімпійські ігри - 2024 стане відомо за підсумками 130-ї сесії комітету, яка відбудеться у вересні.
Цікаво, що схвалення заявки Парижа Європарламентом і чутки про великі шанси міста на перемогу в боротьбі за право на проведення Олімпіади-2024 у французькій пресі зустріли в цілому нейтрально, відрапортувавши з цього приводу лише “сухими” фактами.
А ось в американських ЗМІ дана тема викликала куди більший ажіотаж – так, наприклад, видання NYTimes згадало болючу поразку кандидатури французької столиці на Ігри-2012. Видання, втім, визнає, що саме Париж є головним кандидатом на перемогу в боротьбі за літню Олімпіаду, підкреслюючи готовність міста до проведення змагань, а також той факт, що останнього разу Ігри в Парижі проходили в далекому 1924 році, тоді як Лос-Анджелес приймав у себе головні літні старти чотириріччя в 1984-ому.
До того ж, додає NYTimes, НОК Франції врахував досвід недавньої поразки від Лондона і змінив підхід щодо того, як повинна бути представлена заявка: тоді нібито кандидатуру Парижа представляло “занадто багато політиків”, а цього разу акцент зроблено на прославлених спортсменів.
Раніше стало відомо, що до Олімпіади-2024 в Сен-Дені планується побудувати близько 3 тис. житлових приміщень: після завершення Ігор частина з них буде переобладнана під приватні квартири, ті що залишаться – під студентські гуртожитки. Однак, у випадку поразки заявки Парижа дана площа буде використана іншим чином.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7283 / 4.37MB / SQL:{query_count}