А що там з безвізовим режимом?

ЄС відкладає безвізовий режим для українців як мінімум на осінь

Інформація про те, що ЄС відкладе безвізовий режим з Україною, який наша влада так очікувала вже у липні, не є новою. Про це вже неодноразово повідомляли як західні, так і наші ЗМІ. Тепер найоптимістичнішим сценарієм називається вересень, але затримка може бути значно довшою.
Американська газета The Wall Street Journal з посиланням на європейських дипломатів повідомила, що комітет постійних представників країн ЄС на своєму засіданні в середу, 8 червня, не зміг дійти одностайної згоди щодо надання безвізового режиму для України, Грузії та Косово, відклавши це питання до вересня. Учора ж, 10 червня, відбувалось засідання Ради Євросоюзу на рівні глав МВС і Європейська правда повідомляла, що міністри обговорять українське питання, але жодного рішення не буде.
На момент здачі нашого номера у друк було відомо, що держсекретар із питань безпеки та юстиції Нідерландів (ця країна нині головує в Раді ЄС) Клаас Дейкгоф перед засіданням заявив, що для надання безвізу Україні та Грузії досі немає достатньої підтримки. Своєю чергою міністр внутрішніх справ Швеції Морган Йоганссон заявив, що на їхньому рівні учора мало відбутись лише “перше читання” цього питання, тому найближчим часом не варто очікувати жодних рішень. Про це повідомило Радіо Свобода.
Тож зрозуміло, що на скасування віз для українців влітку точно не варто надіятись. Європейці хочуть спершу затвердити механізм, за яким зможуть оперативно призупиняти безвізовий режим для тих країн, які його отримають. Це питання більше стосується Туреччини, яка також претендує на лібералізацію візового режиму з ЄС. Але сюди прив’язали й Україну, Грузію та Косово. І таку затримку для усіх, як повідомляють різні ЗМІ, ініціювали Франція, Німеччина та Італія. Також повідомлялося, що решта 25 країн ЄС хотіли почути чіткі пояснення, чому, якщо про  безвізовий режим для Туреччини та Косово говорити ще зарано, то гальмується також рішення для України та Грузії, які, як зазначено у доповідях Єврокомісії, вже чітко виконали усі критерії.
Але не тільки новий механізм призупинення безвізового режиму призвів до нинішньої затримки. Звичайно, хоч і була доповідь Єврокомісії, в ЄС не надто вірять в українські реформи і боротьбу з корупцією, адже потрібні конкретні результати. Тож, зокрема, Німеччина також хоче створити постмоніторинговий механізм, щоб прослідкувати, як Україна завершить антикорупційну реформу. 
Ми стали заручниками як зовнішніх факторів, зокрема, різних настроїв в ЄС (і цікаво, що за затримку безвізу для України виступають ті самі, хто заграє з Кремлем щодо скасування санкцій) так і бездіяльності своєї влади. Нині оптимізм вселяє хіба те, що поки в ЄС голосно не говорять взагалі про відмову надавати безвізовий режим Україні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.0283 / 4.08MB / SQL:{query_count}